صفحه اصلی / اخبار / فصل آنفلوانزا از راه رسید؛ توصیه پزشکان برای دریافت واکسن

فصل آنفلوانزا از راه رسید؛ توصیه پزشکان برای دریافت واکسن

behzad-azizi

تورنتو- به محض فرا رسیدن ماه اکتبر، آگهی های تبلیغاتی در مورد شیوع آنفلوانزا و لزوم دریافت واکسن آن در داروخانه ها، رادیو و تلویزیون نمایان می شوند. مقامات بهداشتی، مانند هر سال تزریق این واکسن را برای عموم مردم، بخصوص کودکان خردسال بالای 6 ماه، زنان باردار و سالمندان که آسیب پذیرتر می باشند، توصیه می کنند. توجه داشته باشید که کودکان 6 ماهه تا 4 ساله، بایستی واکسن را در مطب پزشک دریافت کنند. اما سایر کانادایی ها می توانند با مراجعه به داروخانه ها، آن را دریافت نمایند.

فصل شیوع  آنفلوانزا در کانادا از نوامبر آغاز شده و تا مارچ ادامه دارد و در ماه دسامبر به اوج می رسد. از انواع ویروس های آنفلوانزا که انسان را مبتلا می کند، ویروس H3N2 مشکل سازتر بوده و نرخ مرگ و میر ناشی از ابتلا به آن بالاتر می باشد. عوارض ابتلا به این ویروس بخصوص برای کودکان، سالمندان و زنان باردار، خطرناک می باشد.

علائم ابتلا به این ویروس، چندان با علائم سرماخوردگی معمولی تفاوت ندارد. بنابراین بایستی مراقب نمایان شدن علائمی مانند تب، سردرد، احساس خستگی شدید، درد، سرفه و گلودرد باشید.

مقامات بهداشتی کانادا پیش بینی می کنند که سطح شیوع آنفلوانزا در فصل جاری در مقایسه با سال های قبل بیشتر از حد انتظار باشد. هم اکنون در بریتیش کلمبیا، آلبرتا، ساسکاچوان، انتاریو، کبک و حوزه شمال غرب موارد ابتلا به آنفلوانزا گزارش شده است. اکثر موارد گزارش شده به ویروس H3N2 مربوط می باشند.

برای دسترسی به مراکز تزریق واکسن آنفلوانزا در برخی استان های کشور می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید:

انتاریو : https://www.ontario.ca/page/get-flu-shot

بریتیش کلمبیا: http://immunizebc.ca/diseases-vaccinations/influenza

آلبرتا: http://www.albertahealthservices.ca/influenza/influenza.aspx

کبک: http://sante.gouv.qc.ca/en/problemes-de-sante/grippe-influenza

 

برای دریافت اطلاعات مربوط به استان های دیگر به لینک wwwww.healthycanadians.gc.ca مراجعه نمایید.

town-country-bmw3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *