علم و دانش

فرود موفقیت آمیز دستگاه مشاهداتی روی سیارک توسط فضاپیمای ژاپنی  

یک دستگاه مشاهداتی ساخت آلمان و فرانسه توسط فضاپیمای ژاپنی بر روی سیارک فرود آورده شد تا سرنخ هایی را درباره منشاء منظومه شمسی به دست آورد.

به گفته مسوولین آژانس کاوش های فضایی ژاپن (JSEA)، دستگاه Mobile Asteroid Surface Scout یا MASCOT از فضاپیمای بدون سرنشین Hayabusa2 بر روی سیارک Ryugu فرود آمد. فضاپیمای مورد اشاره تا فاصله 50 متری سطح سیارک پیش رفت و دستگاه را آزاد کرد.

Hayabusa2، از جون سال جاری، پس از سفر 280 میلیون کیلومتری از زمین در نزدیکی سیارک مورد اشاره، مستقر شد. اما سه سال طول کشید تا به سیارک برسد. حدود یک ساعت پس از آزاد شدن دستگاه، آژانس فضایی ژاپن سیگنال های ارسالی از MASCOT را دریافت کرد.

قبل از قرار دادن MASCOT بر سطح سیارک، دو <سطح نورد> یا rover به نام MINERVA-II1 بر روی سیارک مستقر شده و تصاویری که نشان دهنده سنگی بودن سطح سیارک بودند را به زمین ارسال کردند. Hayabusa2  دستگاه MASCOT را در نیم کره دیگر سیارک فرود آورد تا در کار دو دستگاه اخلال ایجاد نشود. MASCOT دارای دوربین هایی است که می تواند تصاویری از محیط اطراف را ثبت کند. میکروسکوپی که در زیر آن تعبیه شده، می تواند مواد معدنی موجود بر روی سطح سیارک را آزمایش کند. MASCOT همچنین نیروی مغناطیسی و دمای سطح سیارک را اندازه گیری خواهد کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0