علم و دانش

فرانسه به دنبال درختان بلوط چند صد ساله برای بازسازی مناره کلیسای نوتردام

 

در پی خسارت دیدن کلیسای تاریخی Notre-Dame  پاریس در آتش سوزی مهیب سال 2019، فرانسه به دنبال درختان بلوط چند صد ساله بر آمده است تا بتواند مناره چوبی آن را از نو بسازد. 

در بهار 2019، جهانیان با نگرانی شعله های آتش که از این کلیسای تاریخی زبانه می کشید را نظاره کردند. آتش از زیر شیروانی کلیسا آغاز شد و به سرعت به بام آن گسترش یافت و مناره چوبی را در بر گرفت. 

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه سال گذشته اعلام کرد که مناره درست مانند نسخه اصل بازسازی خواهد شد. 

برای بازسازی آن، نزدیک به 1 هزار درخت بلوط  150 تا 200 ساله مورد استفاده قرار خواهد گرفت. قطر این درخت ها بایستی بین 50 تا 90 سانتیمتر (20 تا 36 اینچ) باشند و طول آنها بین 8 تا 14 متر باشد. 

ماکرون امیدوار است که کار بازسازی مناره و سایر بخش های خسارت دیده در بهار 2024 و قبل از آغاز المپیک تابستانی پاریس، به پایان برسد. 

 

 

تیم بازسازی کلیسا، هم اکنون مشغول جستجو در فرانسه برای یافتن درختان بلوط می باشند. این درخت ها باید تا اواخر مارچ شناسایی و قطع شوند. تنه درخت ها به مدت 18 ماه برای خشک شدن رها می شوند و سپس به الوار تبدیل خواهند شد. 

جالب اینکه صاحبان جنگل های خصوصی در فرانسه، برای اهدای درختان بلوط صف کشیده اند. مالک یک جنگل 250 هکتاری به خبرنگار گاردین گفت: مایه افتخار خواهد بود اگر بخشی از درخت های ما در بازسازی نوتردام استفاده شوند. 

کلیسای جامع نوتردام در قرن دوازدهم بنا شد. مناره آن در سال 1859 توسط معمار مشهور یوجین ویولت-لو-دوک، به آن افزوده شد. عملیات بازسازی کلیسا از سال 2022 آغاز خواهد شد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست