اخباراخبار کانادا

فرار نیروی کار جوان و متخصص از ونکوور به دلیل گرانی بیش از حد مسکن

ونکوور- ایان ریوز و همسرش از یک خانه اجاره ای به خانه اجاره ای دیگر نقل مکان کردند، اما در نهایت مجبور شدند به اتاوا نقل مکان کنند و دو خانه در این شهر بخرند. یکی برای خود و دیگری برای والدین ایان.

او و همسرش کاساندارا، سی و چند ساله بوده و مایل به داشتن فرزند می باشند، اما خرید خانه در ونکوور برایشان غیرممکن بود. متاسفانه وضعیت بازار مسکن اجاره ای نیز مطلوب نبود.

موقعیت دشواری که ایان و کاساندارا در آن قرار گرفتند، به این زوج محدود نمی شود. بسیاری از زوج های جوان و تحصیلکرده که از خرید خانه در ونکوور و یا حتی یافتن مسکن اجاره ای مناسب ناامید شده اند، به ناچار به شهرهای دیگر کوچ می کنند.

دلیل نقل مکان اکثر جوانان 21 تا 25 ساله به ونکوور، ادامه تحصیل در دانشگاه می باشد. اما مشکل اینجاست که آنها پس از فارغ التحصیل شدن، شهر را ترک می کنند. در سه ماهه سوم سال 2018، 1 هزار و 200 نفر بریتیش کلمبیا را به قصد استان های دیگر ترک کردند. استان های انتاریو، آلبرتا و نووا اسکوشیا، بیشترین تعداد مهاجران بین استانی را پذیرفتند.

گرانی مسکن در ونکوور، این شهر را با کمبود نیروی کار جوان و متخصص روبرو کرده است. بر اساس گزارش ماه دسامبر هیئت املاک و مستغلات کلانشهر ونکوور، میانگین قیمت یک خانه مستقل (دیتچد) بالای 1 میلیون دلار، میانگین قیمت آپارتمان 664 هزار و 100 دلار و میانگین قیمت تاون هاوس 809 هزار و 700 دلار بود.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *