اخباراخبار کانادا

فرار متهم عربستانی آزار جنسی از کانادا و لزوم اصلاح شرایط آزادی به قید ضمانت

کانادا- محمد زریبی الزعابی، 28 ساله، متهم به آزار و سوءاستفاده جنسی امیدوار بود که بی سر و صدا ناپدید شده و دیگر کسی نام و نشانی از او در کانادا نیابد. اما به این آرزوی خود نرسید و خبر خروج او از کشور، به روزنامه ها و رسانه ها درز پیدا کرد. فرار او از دست قانون باعث شد وکلا و حامیان قربانیان آزار جنسی، خواستار بازنگری و اصلاح شرایط آزادی به قید ضمانت متهمین در کانادا بشوند. آنان همچنین بر دولت فدرال فشار وارد کرده اند تا در مورد نقش سفارت عربستان در پرداخت وجه الضمان و سپس فرار متهم از کشور تحقیق کند. در حال حاضر از محل دقیق الزعابی اطلاعی در دست نیست. اما وکیل او، خروج موکل اش از کشور را تایید کرده است.

این اتفاق چگونه رخ داد؟ پلیس گذرنامه دانشجوی سابق دانشگاه Cape Breton را توقیف کرده بود تا او نتواند از کشور خارج شود و در روز مقرر یعنی اوایل ژانویه خود را به دادگاه معرفی کند.

لی کوهن، از وکلای باتجربه و متخصص در امور مهاجرت، مستقر در هالیفکس می گوید که احتمالا الزعابی با دریافت مدارک ویژه سفر از سفارت عربستان، کشور را ترک کرده است. البته سفارت به این اظهارنظرها و پرس و جوهای خبرنگاران پاسخ نداده است. دادستانی می گوید که سفارت عربستان، وجه الضمان 37 هزار و 500 دلاری متهم را پرداخت کرده بود. نامبرده قرار بود به اتهام آزار جنسی، اعمال خشونت و زندانی کردن قربانی برخلاف میل او محاکمه شود. الزعابی همچنین با چند اتهام دیگر، از جمله رانندگی خطرناک و ایجاد مصدومیت با اتومبیل روبرو بود.

این اولین بار نیست که یک متهم عربستانی با کمک سفارت از کشور خارج می شود تا با قانون مواجه نشود. در سال 2007، یک فرد عربستانی به نام طاهر علی الصبا 19 ساله، متهم به آزار جنسی دو نوجوان از کانادا خارج شده و به زادگاهش بازگشت.

با توجه به فرار متهمین عربستانی از کشور، اصلاح شرایط آزادی به قید ضمانت و کنترل های مرزی برای جلوگیری از خروج این افراد از کانادا ضروری می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان