اخباراخبار کانادا

فرار شجاعانه دویست زن و مرد و کودک از افغانستان به کمک سازمان خیریه کانادایی

کانادا- ده ها دانشجوی زن افغان و خانواده هایشان به کمک یک سازمان خیریه مستقر در تورنتو از افغانستان تحت کنترل طالبان گریخته و طی چند هفته آینده در ساسکاتون اسکان داده می شوند. 

حدود 100 دختر و زن افغان به همراه خانواده های خود از طریق زمینی به پاکستان گریختند. در میان آنها گروهی رقصنده نیز دیده می شوند. 

اعضای این گروه 200 نفره طی چند هفته نخست ورود طالبان به کابل، به دنبال یافتن مسیر امن برای ترک کشور بودند سازمان خیریه Prince’s Trust Canada که توسط پرنس چارلز (ولیعهد انگلستان) تاسیس شده، در تدارک این فرار جسورانه نقش داشت. 

لازم به ذکر است که این دختران و خانواده هایشان در ابتدا قصد ترک کشور از طریق هوایی را داشتند، اما با بحرانی شدن وضعیت در کابل و مسدود شدن فرودگاه توسط طالبان، فرار از مرز زمینی با ازبکستان یا پاکستان را برنامه ریزی کردند؛ دولت فدرال کانادا یکشنبه گذشته قصد خود از اسکان دانشجویان و دانش آموزان دختر و خانواده های آنها در ساسکاتون را اعلام کرد. اعضای گروه پس از ورود به کانادا قرنطینه خواهند شد. 

تا یکشنبه 19 سپتامبر، 35 پناهجوی افغان به ساسکاتون وارده شده بودند. گروه کوچکی از پناهجویان افغان در این شهر ساکن می باشند؛ سخنگوی وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا اعلام کرد که گروه کوچکتری از دانشجویان دختر، به مکزیکو منتقل شده اند ، کندین پرس، با هدف حفظ امنیت این پناهجویان از افشای دقیق محل اسکان آنها خودداری کرده است؛

وزیر مهاجرت و شهروندی گفت که کانادا آماده هر گونه کمک به زنان، دختران و اقلیت هایی که با سرکوب طالبان روبرو می باشند، است.


برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. كشور كانادا بيشترين ملت هزاره را تمويل ميكند درحاليكه ديگر مليت ها هم مستحق است

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست