اخباراخبار کانادا

فراخوان شکلات‌های آلرژی‌زا از سوی فروشگاه Bulk Barn

وزارت بهداشت کانادا، فراخوان پیشین خود برای یکی از برندهای شکلات‌های تخته‌ای، را که پیشتر اعلام شده بود، دوباره اعلام و به روزرسانی کرده است. گفته شده این شکلات‌ها، حاوی ترکیبات اعلام نشده‌ای هستند، که ممکن است برای گروهی از مصرف‌کنندگان واکنش‌های آلرژیک به دنبال داشته باشند. فروشگاه Bulk barn که پیشتر این فراخوان را تنها به یک نوع ویژه از شکلات‌های Coco Polo محدود کرده بود، اکنون آن را به هفت نوع مختلف شکلات‌های تیره‌ Coco Polo گسترش داده است. دلیل این گسترش این بوده که مشخص شده این شکلات‌ها حاوی شیر هستند، بدون آنکه روی بسته‌بندی آنها توضیحی در این مورد نوشته شده باشد.

افرادی که به شیر آلرژی دارند، باید از مصرف این فرآورده‌ فراخوانی شده، که مشخصات آن در زیر ارائه شده، خودداری کنند.

سازمان بازرسی مواد خوراکی کانادا، گفته اگر یک فرآورده‌ خوراکی، حاوی مواد آلرژی‌زا مانند بادام‌زمینی، شیر و یا تخم‌مرغ باشد و نام این مواد، روی برچسب محصول نوشته نشده باشد، بر اساس قانون محصولات ذکر شده باید فراخوانی گردند.

مقامات بهداشتی  می‌گویند تا این لحظه، هیچ گزارشی از واکنش آلرژیک به این محصولات، به مراکز درمانی نرسیده است. اما این مقامات می‌گویند، اگر افرادی که به شیر حساسیت دارند، از این محصولات خریداری کرده‌اند، باید یا آنها را دور بیندازند و یا آنها را به محل خریداری بازگردانند تا پولشان به آنها پس داده شود.

بر اساس داده‌های سازمان ملی آمار کانادا، سازمان بازرسی مواد خوراکی کانادا موسوم به CFIA، سالانه حدود 250 مورد فراخوانی برای مشکل ترکیبات اعلام‌نشده‌ فرآورده‌های غذایی انجام می‌دهد. بیشتر این فراخوانی‌ها، به صورت داوطلبانه انجام می‌شود، یعنی کمپانی تولیدکننده‌ فرآورده، با نظارت CFIA این کار را انجام می‌دهد. در صورتی که کمپانی قادر به این فراخوانی نباشد، یا با این کار مخالفت کند، وزیر بهداشت این قدرت را دارد، که برای محصولات این چنینی، فرمان فراخوان اجباری صادر نماید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0