مقالاتمقالات سیاسی

فایده پاندمی برای لیبرال ها: ترودو بار دیگر به مرکز توجه و محبوبیت مردم بازگشت

 

جاستین ترودو از ابتدا می دانست سال 2020 سال سختی خواهد بود. او رئیس یک دولت اقلیت بود که باید با تکیه بر رای مخالفان کار خود را پیش می برد، اما آنچه در عمل اتفاق افتاد نشان داد این کمترین برای نخست وزیر بوده است. بحران ها یکی پس از دیگری از راه رسیدند. در ماه ژانویه و در آغاز سال، هواپیمای ده ها شهروند ایرانی-کانادایی توسط سپاه ایران ساقط شد و در انتهای سال نیز کشور هنوز در چنگال ویروس مرگبار گرفتار است؛ ویروسی که تا کنون جان 14 هزار کانادایی را گرفته، اقتصاد کشور را متزلزل کرده و کسری بودجه دولت را به عرش رسانده است.

ترودو در طول فصل بهار و موج اول کرونا، هر روز گزارش روند مقابله با پاندمی را از مقابل خانه اش در اتاوا به اطلاع مردم می رساند، و از ماه سپتامبر و با شروع موج دوم نیز حداقل هفته ای دو بار گزارش اقدامات دولت را با مردم در میان می گذاشت.

او هفته گذشته در مصاحبه با کندین پرس گفت: این وظیفه من بود که به مردم اطمینان خاطر بدهم که ما اینجاییم تا به آنها کمک کنیم، و البته آنها را در جریان آنچه در حال وقوع است قرار بدهیم.

به روایت وبسایت استار، ترودو تا کنون به یک بخش از برنامه اش در سال 2019 برای سال 2020 قطعا عمل کرده است: تلاش برای بهبود زندگی مردم کانادا. در واقع پاندمی چاره ای جز این برای دولت باقی نگذاشت آن هم به شکلی که هیچ وقت فکرش را نمی کرد.

نخست وزیر کانادا اخیرا در مصاحبه پایان سال خود گفت: حالا کمی بیشتر درباره پاندمی می دانیم، اما هفته های اول مردم سوالات زیادی داشتند؛ اینکه پاندمی یعنی چه، روی زندگی آنها چه تاثیری خواهد داشت، روی شغل شان، درآمدشان و کارشان.

 

 

او ادامه داد: من جواب همه سوالات آنها را نداشتم اما می دانستم که می توانم به آنها نشان بدهم دولت 100 درصد تمرکزش روی آنها است.

دولت فورا برنامه هایی را برای کمک به میلیون ها کانادایی که شغل و درآمد خود را از دست داده بودند اجرا کرد که این برنامه ها تا تابستان سال آینده نیز ادامه خواهد  داشت و کسری بودجه دولت را به رقم سرسام آور 400 میلیارد دلار خواهد رساند.

ترودو هفته گذشته در مصاحبه با رادیو مونترال گفت: مدیریت پاندمی شبیه هیچ یک از کارهایی که تا حالا انجام داده ام نبود. او ادامه داد: هرچند اتخاذ تصمیمات بزرگ بخشی از وظایف نخست وزیر است، اما همیشه این تصمیمات تا این حد با مرگ و زندگی افراد سر و کار ندارد.

به گفته رابرت بوسول، تاریخ نگار، میلیاردها دلاری که دولت ترودو برای کمک به مردم هزینه کرد جسورانه ترین تصمیمی است که در 75 سال گذشته کانادا، درباره بودجه گرفته شده است.

و البته دولت اکنون نتیجه این شجاعت و جسارت خود را برداشت می کند.

نظرسنجی ها حاکی از افزایش قابل توجه محبوبیت دولت و مقبولیت شیوه مدیریت پاندمی توسط لیبرال ها است.

در حالی که پس از ماجرای خیریه WE و اعطای مدیریت یک برنامه 43 میلیون دلاری به این خیریه که با خانواده ترودو ارتباطاتی داشت، دولت به سرعت محبوبیت خود را از دست داد، حالا لیبرال ها سال 2020 را در حالی به پایان می رسانند که 4 یا 5 امتیاز از محافظه کاران جلوتر هستند که نشان از افزایش محبوبیت آنها نسبت به پاییز سال گذشته دارد.

به علاوه، در هیچ مقطعی از سال 2020 بقای دولت لیبرال در معرض تهدید جدی قرار نگرفت. احزاب مخالف، نگران از اینکه سد راه کمک دولت به مردم شناخته شوند، برنامه های حمایتی دولت را فورا تصویب کردند و کسی هم حرفی از برگزاری انتخابات مجدد در میانه پاندمی نزد.

با اینهمه، روح همکاری که در ابتدای پاندمی شکل گرفته بود، در پایان سال ناپدید شده و هزینه کلانی که برای بازسازی اقتصادی در نظر گرفته شده ممکن است کشور را وارد کارزار انتخاباتی مجدد کند.

به نوشته استار، کارشناسان پیش بینی می کنند در صورتی که لیبرال ها نتوانند به مردم اطمینان دهند برای بازگرداندن اقتصاد کانادا به مسیر رشد برنامه مطمئنی دارند، ممکن است حزب محافظه کار و NDP بتوانند جایگاه خود را در میان مردم ارتقا دهند. البته آنها همچنین معتقدند انتخابات رای به اشخاص است و اینکه مردم نسبت به چه کسی احساس خوبی دارند. و از این جهت، جاستین ترودو نسبت به رهبران همه احزاب در موقعیت قدرتمندتری قرار دارد، چرا که او توانسته است اعتماد مردم را به خود جلب کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. صفحه نخست » نگاهی به کتاب “فرمانده سایه” اثر آرش عزیزی
  https://news.gooya.com/2020/12/post-46924.php
  امیر طاهری مزدور روسیه در امارات هم پخش میکند
  ——————————————————————-
  فراماسونری مارکسیست های روسی
  ـ جاسوسان روسیه در ایران ،
  ـ متحدین ملاها ،
  ـ تثبیت کننده شکل دینی بعث روسی در ایران ،
  بی شرمی را در دفاع از این رژیم دست نشانده روسی که چون سرطانی بی رحم بر جان و زخمی چرکین بر روح جامعه ایرانی انداخته اند به حد اعلا میرسانند :
  ارش عزیزی مارکسیست استالینیست انارشیست ، تحصیل کرده در دانشگاه تورنتو کانادا ، عضو چپ های انارشیست دانشجویی ، کسی که بعدا وارد بی بی سی شد توسط مزدوران فدایی مستقر در لندن و بی بی سی فارسی (جاسوسانی مثل برزگر و باستانی و فرخ و صادق صبا و سرکوهی و کلباسی)، بعد به ایران اینترنشنال رفت ، سفری اخیرا به نیو یورک داشت که باید اف بی ای در مورد ان تحقیق کند و حآلا توسط مزدور توده ای روسی اماراتی امیر طاهری وارد ایندیپندنت فارسی نسخه اماراتی الجزیره شده است ، به کار چهره سازی از قاسم سلیمانی یکی از مزدورترین جاسوسان روسیه در سپاه قدس مشغول گردیده است همزمان با پاک سازی و تعمیر چهره جنایت کار پوتین و شستن دستهای خونین او که به خون کودکان و زنان سوری الوده است.
  سیر توطئه های استالینیستی به شرح زیر در انحراف و خارج کردن مبارزات مصدق ، شاه ، بازرگان ، بنی صدر ، امیر انتظام ، فروهرها ، … از ریل توسط فراماسونری مارکسیست های روسی در ایران اجرا گردیده :

  ۱) طبری ها ، کیانوری ها ، گلسرخی ها ، شریعتی ها این ویروس را وارد جنبش طبقه متوسط ایران برای رهایی از استعمار کهنه روس و انگلیس کردند ، بعد انرا گسترش دادند به درون دولت شاه مدرن و مدرنیزاسیون امریکایی او و جنبش طبقه متوسطی که او ساخت ، برای استقلال ملی و حاکمیت قانون و مشارکت سیاسی و دموکراسی غربی .
  ۲) با انقلاب طبقه متوسط ایران در ۵۷ این مزدوران روسی مهره های روسی آخوندی را یکی بعد از دیگری به رهبری انقلابی که از ناسیونالیسم مدرن مصدق الهام گرفته بود چپانیدند ، با ترور ، اشغال سفارت امریکا ، بلوا و اغتشاش و تجزیه طلبی و کودتاهای پشت سرهم که توسط ان سلسله توطئه های روسی ، ملیون و لیبرال ها و مجاهدین را پس از شاه مدرن امریکایی بیرون انداختند .
  ۳) همه بیسوادان ، تهی مغزان ، الت دست ها را از پایین جدول همان آخوندهای روسی بر کشیدند ، مزاحمین را با ترور و بمب گذاری از سر راه برداشتند ، بعد تصفیه های استالینیستی براه انداختند و همه کسانی را که نردبان برقراری این حکومت فقاهت بعثی ضد زبان و فرهنگ و دین و مملکت و منافع ملی شده بودند سر به نیست کردند . قرعه نهایی به نام خامنف افتاد و از میان بچه های دهاتی که انها را به لباس سپاه و گارد فاشیستی چریکی روسی در اورده بودند ، احمق ترین ها و فاسد ترین ها را بر کشیدند.
  چهره سازی به سبک استالین آغاز شد و همان گونه که یک دیوانه ای مثل قذافی و خونخوارانی مثل صدام و اسد را به رهبری سوریه و لیبی و عراق بالا کشیدند که مجری گوش بفرمان روسیه باشند ،
  فردی نادان و تروریستی بی اطلاع از سیاست و نظامی گری را به نام قاسم سلیمانی چهره سازی کردند تا از یک نادان خونخوار دیوانه دیگری مثل اسد جنایت کار در سوریه در برابر مردم بپاخاسته سوریه دفاع کند با تروریسم و مرسنری بازی زیر بمباران فرشی هواپیماهای روسی که زن و کودک سوری و بیماران را به گفته حتی یک مارکسیست سیمون بولیواری ( میشل باشله) عمدا هدف قرار می دادند و شیمیایی می کردند.
  تا یک جنگ نابرابر کثیف ضد بشری را با دستمایه قرار دادن داعشی که نوع سنی وهابی همان جنایت کاران شیعه روسی بود ، با فریب غرب ببرند .
  خوشبختانه همان گونه که اوباما فیک بودن موسوی را در جنبش سبز فهمید ، ترامپ هم به این توطئه روسی برای کودتا در عراق واقف شد و طرح کودتای پوتین ، سلیمانی ، اسد ، حشد الشعبی را با زدن سر مار روسی سلیمانی خنثی کرد .
  همزمان دوقلوهای سپاه پاسداران “من و تو و ایران اینتر نشنال” که تا همین دیروز به بازگشت معجزه اسای پرزیدنت ترامپ دل بسته بودند ( کافر همه را به کیش خود می پندارد) شعارهای مردم در مورد مرگ بر روسیه ، نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران ، پشت به میهن رو به دشمن ،خرج فلسطین شده ، سوریه را رها کن ، دشمن ما همین جا است دروغ میگن امریکا است را کاملا در بازسازی های جنبش سبز و ۹۶ و ۹۸ سانسور کرده و مزدور سپاهی قاضی زاده که گوساله سامری برزگر است با بی شرمی در برابر دوربین می نشیند و میگوید تحریم های حد اکثری امریکا نقشی در تقویت و استارت زدن این جنبش ها نداشته ، دقیقا همان حرفهای سپاه و کیهان شریعتمداری و ظریف و روحانف و خامنف را تکرار میکند اما با بیانی دیگر .
  برزگر همکار فرج سرکوهی مزدور اصلی سپاه که از پشت پرده این بچه پاسدار ها را رهبری میکند ، قبلا در بی بی سی فارسی بوده بعد رفته دوچه ولله و حالا امده من و تو و همواره در کار روسی کردن ، توده ای ، فدایی کردن ، مارکسیست لنینیست کردن و در یک کلمه ابزار جاسوسی روسیه کردن این رسانه ها نقش عمده ای دارد ، به گونه ای کاملا رسوا با همان سبک لنینیستی توده ایها ـ فدایی ها در ۳۲ ، ۴۱ ، ۵۷ ، ۶۰ به اجرای همان نمایشنامه روسی ادامه میدهد.

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست