اخباراخبار کانادا

فاجعه زیست محیطی؛ تنها چهارصد و یازده نهنگ شکار اطلس شمالی در جهان باقی مانده

کانادا- طبق گزارش هفته گذشته North Atlantic Right Whale Consortium، درباره نهنگ های در خطر انقراض، تنها 411 نهنگ شکار اطلس شمالی در جهان باقی مانده است و جمعیت آن به سرعت در حال کاهش می باشد. فیلیپ همیلتون، از پژوهشگران New England Aquarium و یکی از تهیه کنندگان گزارش مورد اشاره می گوید: <این فاجعه است. کاهش تعداد نهنگ ها از 451 به 411 در یک سال قابل توجه است. اگر طی یک سال 40 نهنگ را از دست داده باشید و تنها 400 نهنگ زنده باقی مانده باشند، پس از 10 سال نسل آنها منقرض خواهد شد.>

یکی از دلایل کاهش زاد و ولد این نهنگ ها تغییرات آب و هوایی است. با دور شدن هرچه بیشتر نهنگ ها از زیستگاه اصلی خود به دلیل یافتن غذا، نهنگ ها انرژی به مراتب بیشتری را از دست می دهند. نهنگ های ماده برای حمل بچه به انرژی مضاعف نیاز دارند.

در پی هلاک شدن 12 نهنگ در آب های متعلق به کانادا و همچنین هلاک شدن 5 نهنگ در آب های متعلق به آمریکا طی سال 2017، دولت فدرال تدابیری را برای محافظت از نهنگ های شکار اطلس شمالی اتخاذ کرد. با اینکه طی سال جاری هیچ نهنگی در کانادا از بین نرفته است ولی حداقل 3 گزارش در مورد گرفتار شدن آنها در تورهای ماهیگیری دریافت شده است.

نهنگ شکار یا right whales تیره‌ ای از نهنگان بی ‌دندان است که دو رده از نهنگ ‌ها را در بر می ‌گیرد. نهنگ قطبی نیز عضوی از این تیره است.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!