علم و دانش

عموی کرایه ای در ژاپن، ساعتی 12 دلار

در اینکه ژاپنی ها مردمانی استثنایی هستند شکی وجود ندارد. آنها همیشه با ابتکارات و ابداعات شان ما را شگفت زده کرده و به تحسین واداشته اند. اما آیا می دانستید که می توانید در ژاپن فردی ناشناس را در ازای ساعتی 12 دلار کرایه کنید، تا کارهای روزمره تان را انجام بدهد و یا شما را نصیحت و راهنمایی کند؟

تاکانوبو نیشیموتو، یکی از ژاپنی هایی است که این بیزنس عجیب را برای خود راه انداخته است. مرد 50 ساله که مشاور مد می باشد، در سال 2012 از خانه اش در توکیو وب سایتی را به نام Ossan Rental راه اندازی کرد. (کلمه Ossan، همان عبارت عامیانه <عمو> است.)

افرادی که در ازای پرداخت 1 هزار ین ژاپن (معادل 12 دلار) از خدمات نیشیموتو استفاده می کنند، مقابل خود مرد میانسالی را می بینند که به درد دل هایشان گوش می دهد، کارهای روزمره شان را انجام داده و نصیحت های ارزشمند برای زندگی ارائه می کند.

مردان میان سال در ژاپن، اغلب به دلیل ظاهر و رفتار کلیشه ای شان مورد تمسخر قرار می گیرند. تاکانوبو می گوید که با هدف اصلاح وجهه خدشه دار شده این قشر سنی، بیزنس را راه اندازی کرده است. او می گوید:<اول فکر می کردم اکثر مشتریان ام را مردان جوان تشکیل بدهند، اما زنان 20 ساله تا 50 ساله به سراغم می آیند. نیازهای آنها متفاوت است. برخی درباره شغل شان و برخی دیگر برای رابطه عشقی شان راهنمایی می گیرند. برخی هم صرفا به یک همدم و همصحبت نیاز دارند. حتی برای یک ساعت.>

عموهای کرایه ای دیگر می توانند با ثبت نام در وب سایت Ossan Rentals  خدمات مشابه را ارائه کنند. تاکانوبو، با وسواس و دقت کامل، سوء سابقه کیفری متقاضیان را چک می کند تا مطمئن بشود فرد ناباب و خلافکاری را به سراغ مشتریان نمی فرستد. نیشیموتو از هر عضو وب سایت ماهانه 10 هزار ین حق عضویت می گیرد. او معتقد است که مردان میان سال و پخته، تجربیات ارزشمندی در زندگی کسب کرده اند و می توانند آنها را با جوانان تقسیم کنند. وب سایت او ماهانه حدود 900 مشتری دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان