اخباراخبار کانادا

عمر خضر به دنبال دریافت گذرنامه کانادایی و اجازه تماس با خواهرش

آلبرتا- عمر احمد خضر، تروریست و زندانی سابق گوانتانامو با ارائه دادخواست به دادگاه، خواهان دریافت گذرنامه کانادایی و اجازه تماس با خواهر تروریست اش می باشد. خضر که هم اکنون 32 ساله است، درخواست تجدید نظر در شرایط آزادی مشروط خود را به دادگاه ارائه کرده است.

خضر در نوجوانی و در پی قتل یک سرباز آمریکایی به نام سروان کریستفر اسپیر با نارنجک در افغانستان در سال 2002، توسط نیروهای آمریکایی بازداشت و 8 سال را در زندان گوانتانامو سپری کرد. سپس برای گذراندن مابقی دوران محکومیت به کانادا منتقل شد.

خضر مایل است که بتواند از طریق تلفن و یا Skype با خواهرش زینب خضر (از حامیان علنی القاعده) که در کانادا نیز با اتهام حمایت از شبکه تروریستی روبرو شد، تماس بگیرد. او همچنین مایل است که با دریافت گذرنامه کانادایی برای حج به مکه اعزام شود. لازم به ذکر است که بر اساس شرایط تعیین شده برای آزادی مشروط خضر، او تنها در حضور یکی از وکلایش مجاز به ملاقات با خواهرش می باشد. عمر خضر همچنین برای ترک آلبرتا به مجوز مخصوص نیاز دارد. او تا کنون چند بار برای دیدار با خانواده اش به تورنتو سفر کرده است.

خضر ازدواج کرده و برای ادامه تحصیل در دوره پرستاری پذیرفته شده است، اما ادعا می کند که به دلیل مشکلات حقوقی نمی تواند بر روی تحصیل متمرکز شود.

همانطور که می دانید دولت ترودو در سال 2017، مبلغ 10.5 میلیون دلار به خضر خسارت پرداخت کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0