مقالاتمقالات پزشکی

علائم یک بیماری ناشناخته در کودکان انگلیس- که می توان آن را با ویروس کرونا مرتبط دانست

به گزارش بیزنس اینسایدر، پزشکان انگلیس گزارش کرده اند اخیرا مشکلی جدی در کودکان دیده شده و آنها را به بخش مراقبت های ویژه می کشاند که می توان آن را با ویروس کرونا مرتبط دانست.

به گزارش مجله سرویس سلامت، یک هشدار جدی برای پزشکان عمومی لندن ارسال شده است که می گوید طی 3 هفته اخیر تعداد کودکانی که با مشکل التهاب سیستمی به بیمارستان ها مراجعه کرده و به بخش مراقبت های ویژه منتقل شده اند، روند فزاینده ای داشته است. 

در این هشدار آمده است: احتمال دارد این سندروم التهابی با کووید-19 مرتبط باشد که در کودکان به این شکل بروز کرده، و یا ناشی از یک پاتوژن مسری ناشناخته دیگر باشد. 

در این هشدار از پزشکان خواسته شده کودکانی را که با این علائم به آنها مراجعه می کنند فورا به اورژانس ارجاع دهند.

مت هنکوک، وزیر بهداشت بریتانیا، در کنفرانس خبری خود نسبت به این بیماری ابراز نگرانی کرد. 

 

 

استفن پوویس، رئیس سازمان ملی بهداشت انگلستان نیز آن را شبیه به بیماری کاوازاکی دانست.

پوویس گفت: مطلع شده ایم که در چند روز اخیر مواردی از یک بیماری جدید در کودکان گزارش شده که با بیماری کاوازاکی مشابهت هایی دارد. ما از پزشکان خواسته ایم آن را یک مورد اورژانس قلمداد کنند.

هرچند ویروس کرونا تا کنون بیشتر بزرگسالان را درگیر کرده است، اما به گفته کریستوفر ویتی، مشاور پزشکی، شباهت هایی بین علائم این بیماری و ویروس کرونا نیز دیده می شود. البته تعداد کودکان مبتلا به این بیماری جدید هنوز اندک است.  

انجمن مراقبت های ویژه کودکان، در هشدار جداگانه ای از پزشکان خواست همه موارد جدید این بیماری فورا مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد تا منشا آن پیدا شده و از شیوع آن جلوگیری شود.

در این هشدار آمده است علائم بیماری شامل سندروم شوک سمی و بیماری کاوازاکی با پارامترهای خونی سازگار با کووید-19 در کودکان می باشد. درد شکم، مشکلات دستگاه گوارش و التهاب قلبی از دیگر نشانه های شایع است.

طبق گزارشات، این بیماری هم در کودکانی که تست کووید-19 آنها مثبت بوده دیده شده و هم در کودکانی که تست آنها منفی بوده است. همچنین مواردی از ابتلای قبلی به ویروس کرونا نیز مشاهده شده است. 

این در حالی است که نخست وزیر برتانیا، بوریس جانسون تحت فشار فزاینده ای برای بازگشایی مدارس، پس از اعلام تعطیلی در ماه مارچ، قرار دارد

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!