اخباراخبار کانادا

عدم استقبال اکثر تورنتویی ها از واکسن آنفلوانزا

تورنتو- بار دیگر که در واگن ساب وی، خود را در محاصره همسفرانی که سرفه یا عطسه می کنند دیدید، بدانید که دلیل آن بی اعتنایی و بهتر بگوییم عدم تمایل بسیاری از تورنتویی ها به دریافت واکسن آنفلوانزا می باشد.

به گزارش اداره آمار کانادا، نرخ واکسیناسیون آنفلوانزا در تورنتو از 40 درصد در سال 2005 به 30 درصد در سال های 2014-2013 کاهش یافته است. انتاریو تنها استان کانادا می باشد که نرخ واکسیناسیون آنفلوانزا در آن طی چند سال اخیر کاهش یافته است.

دکتر جاناتان گابی از Public Health Ontario این را برای شهر شلوغ و پرجمعیتی مانند تورنتو یک مشکل بزرگ می داند و می گوید: <آنفلوانزا به طرق مختلف سرایت می کند. یکی از این راه ها تماس مستقیم با بیمار در مکان های عمومی، از جمله سیستم حمل و نقل است.>

دکتر کریستین ناوارو، از مقامات بهداشتی تورنتو نیز پایین بودن نرخ واکسیناسیون را برای اقشار آسیب پذیر جامعه، از جمله کودکان خردسال، سالمندان و مبتلایان به بیماری های مزمن، مشکل ساز می داند. زیرا ابتلا به آنفلوانزا می تواند این بیماران را به ذات الریه دچار کرده و در معرض خطر مرگ قرار بدهد.

مقامات بهداشتی تورنتو به افراد 5 سال به بالا توصیه می کنند که واکسن آنفلوانزا را دریافت نمایند. این واکسن در 9 درمانگاه محلی و 450 داروخانه به صورت رایگان در دسترس می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان