صفحه اصلی / اخبار / عجیب و باورنکردنی؛ زن 21 ساله ایتالیایی خون عرق می کند!

عجیب و باورنکردنی؛ زن 21 ساله ایتالیایی خون عرق می کند!

behzad-azizi

براساس مقاله علمی که در نشریه Canadian Medical Association منتشر شده است، پزشکان ایتالیایی مستقر در فلورانس با یک مورد بسیار عجیب در یک بیمار 21 ساله روبرو شده اند. این زن جوان، با عارضه ای نادر که باعث خونریزی از ناحیه صورت و کف دست هایش می شود، به بیمارستان مراجعه کرد، در حالی که هیچ نشانه ای از وجود زخم و جراحت بر پوست وجود نداشت.

گویا این زن، سه سال است که از این عارضه رنج می برد و علت خاصی هم برای آن وجود ندارد. خونریزی گاهی در خواب و حتی در هنگام فعالیت بدنی و ورزش نیز آغاز می شود. اما خونریزی زمانی شدیدتر می شود که بیمار در حالت استرس قرار داشته باشد. خونریزی هر بار بین 1 تا 5 دقیقه ادامه دارد.

در بخشی از این مقاله آمده است که بیمار، به دلیل ابتلا به این عارضه خود را از جامعه منزوی کرده و به افسردگی دچار شده است. پس از طبیعی و نرمال اعلام شدن شمارش خون و عملکرد انعقاد خون بیمار، پزشکان او را مبتلا به hematohidrosis (عارضه ای بسیار نادر که با نام عرق خونی نیز شناخته می شود و سبب خونریزی از پوست فاقد زخم و جراحت می شود) تشخیص دادند.

دکتر میشل شولزبرگ، پزشک متخصص هماتولوژی مستقر در تورنتو نیز این مورد را بسیار عجیب خوانده و می گوید: با اطمینان می توانم بگویم که هرگز چنین موردی را مشاهده نکرده بودم. این در حالیست که در طول دوران طبابت، با برخی از بدترین و شدیدترین بیماری های خونی روبرو شده ام. اما هرگز کسی که خون تعریق کند را مشاهده نکرده بودم. معتقدم که این بیمار به عارضه خونی مبتلا نیست، بلکه به یک نوع نقص آناتومیکی مبتلاست که علائمی چنین عجیب دارد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *