اخباراخبار کانادا

طولانی بودن زمان انتظار مراقبت های درمانی و رنج بیماران کانادایی

bahman-azimi-gif

تورنتو- جنی مکنزی، شهروند بازنشسته ساکن ونکوور مدت هاست که در انتظار عمل جراحی جایگزینی لگن بسر می برد و درد و رنج زیادی را تحمل می کند. متاسفانه او مانند هزاران کانادایی دیگر می باشد که به دلیل طولانی بودن زمان انتظار مجبورند مدت بیشتری را با درد جانکاه کنار بیایند.

نتایج مطالعات اخیر نشان می دهد که بیمه های درمانی همگانی موفق تری در جهان وجود دارند که می توانند بدون تحمیل کردن هزینه بسیار سنگین به دولت و مالیات دهندگان در کانادا نیز به اجرا گذاشته شوند. هنگامی که داستان هایی مانند مکنزی مطرح می شوند، برخی تنها راه حل را در اختصاص بودجه بیشتر از سوی دولت می دانند. در حالی که مشکل <پول> نیست.

در سال 1993، هزینه های دولت استانی برای مراقبت های بهداشتی به طور متوسط  1 هزار و 687 دلار در ازای هر نفر بود. کارشناسان انستیتوی اطلاعات بهداشتی کانادا، امسال این هزینه را 3 هزار و 939 دلار بابت هر فرد پیش بینی می کنند. علیرغم افزایش قابل توجه هزینه های درمانی، زمان انتظار برای مراقبت های درمانی در کانادا از 9.3 هفته به 19.8 هفته افزایش یافته است. بخشی از مشکل، سالمند شدن جمعیت کشور می باشد. اما کارشناسان اشکالات ساختاری را نیز در طولانی شدن زمان انتظار موثر می دانند.

صندوق کشورهای مشترک المنافع در سال 2017، سیستم های درمانی 11 کشور عضو از جمله کانادا و همچنین آمریکا را مورد بررسی قرار داد. کانادا مکان نهم و آمریکا مکان یازدهم را کسب کردند. کاملا مشخص است که کانادا نباید از الگوی آمریکا پیروی کند. اما کشورهایی مانند انگلستان، استرالیا، هلند، نروژ و نیوزیلند چطور؟ این 5 کشور دارای کوتاه ترین زمان انتظار برای مراقبت های پزشکی می باشند. هزینه سیستم بهداشتی و درمانی همه این کشورها (به استثنای هلند) به مراتب پایین تر از کانادا می باشد.

اگر سیاستمداران کانادایی خواهان ارائه خدمات درمانی سریع تر به بیمارانی نظیر مکنزی می باشند، بایستی سیستم های درمانی موفق در کشورهای دیگر را در نظر بگیرند.

Behnam Marfou
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 5
  • 0
  • 7
  • 0
  • 21
  • 0
  • 9
  • 0