اخباراخبار جهان

طوفان سهمگین فلورنس، همین پنجشنبه به ایالت های شرقی آمریکا می رسد

همچنان که ساکنان ایالت های جنوب شرق آمریکا خود را برای طوفان سهمگین فلورنس آماده می کنند، کارشناسان هشدار می دهند که می تواند قوی ترین و مرگبارترین توفان چند دهه گذشته باشد.

Hurricane Florence، که 31 آگوست بصورت تندباد دریایی بر فراز اقیانونس اطلس شکل گرفت، از نظر شدت و قدرت در مقیاس Saffir-Simpson، در category 4 قرار می گیرد. این مقیاس،قدرت طوفان را از 1 تا 5 اندازه گیری می کند. طوفان های درجه 3 تا 5، سهمگین تلقی می شوند. فلورنس با سرعت 210 کیلومتر در ساعت در حال حرکت به سمت سواحل شرقی آمریکا می باشد. انتظار می رود سرعت آن تا روز پنجشنبه به بالای 240 کیلومتر در ساعت رسیده و درجه آن به 5 ارتقاء یابد.

در پی اعلام وضعیت اضطراری، بیش از 1 میلیون نفر از ساکنان مناطق ساحلی کارولینای شمالی و جنوبی خانه هایشان را تخلیه کرده و یا در حال تخلیه می باشند. مقامات ایالت های ویرجینیا و مریلند نیز وضعیت اضطراری اعلام کرده اند.

 

 

 

برخی از کارشناسان فلورنس را از نظر شدت با طوفان هاروی مقایسه می کنند که سال گذشته خسارات زیادی را در تگزاس آمریکا بر جا گذاشت.

خبر بد اینکه فلورنس به تنهایی در حال پیشروی به سوی سواحل آمریکا نیست و طوفان های آیزک و هلن نیز آن را دنبال می کنند. آیزک در حال حاضر درجه 1 ارزیابی شده و با سرعت 26 کیلومتر در ساعت بسوی غرب در حال پیشروی است. این احتمال وجود دارد که آیزک، خساراتی را در پورتو ریکو سبب شود. در پس آیزک، طوفان هلن قرار دارد که درجه 2 ارزیابی شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *