Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / اخبار / طرح جدید کانادا برای خوراک‌های سالم و فواید آن برای شهروندان

طرح جدید کانادا برای خوراک‌های سالم و فواید آن برای شهروندان

کتابچه‌ Canada’s Food Guide یک راهنمای تغذیه است که هر از چند گاهی توسط دولت کانادا منتشر شده و به صورت رایگان در دسترس مردم قرار می‌گیرد. روند به روزرسانی این کتابچه و همچنین اصلاحات در برچسب موادغذایی توزیع شده در کشور، یک روند دور و دراز است که البته ظاهرا به پایان رسیده است. کتابچه یادشده و همین‌طور اصلاح برچسب‌ها که مجموعا <استراتژی تغذیه‌ سالم> نامیده می شود، بر پایه پیشنهادات وزارت بهداشت کانادا انجام می گیرد. این پیشنهادات همیشه آماده پذیرش انتقادات مردمی بوده، اما متاسفانه لابی‌های صنایع غذایی نیز همیشه قدرت نفوذ خود را در تصویب این تغییرات، نشان داده‌اند.

هیچ کس مخالف حق کانادایی‌ها برای ارائه‌ نظرات شان در سیاست‌های پیشنهادی دولت نیست. با این حال، ما باید مطمئن شویم که تصمیمات نهایی، در این مورد بر اساس مدارک علمی بی‌طرفانه گرفته بشوند نه به خاطر تلاش این لابی‌های صنعتی که از شرکت‌های فرآوری مواد غذایی پشتیبانی می‌کنند. باید اطمینان حاصل کنیم که مساله دخالت منافع شخصی، شناسایی شده و از نفوذ آن در روند اخذ این تصمیمات، که با بهداشت عمومی جامعه سر و کار دارند، جلوگیری شود.

برخی ممکن است بپرسند که چرا انتشار این کتابچه مهم است. کانادایی‌ها عموما کتابچه‌های راهنمای تغذیه را با خود به رستوران  و یا فروشگاه مواد خوراکی نمی‌برند. برخی حتی دوست ندارند که دولت، به آنها دستور تغذیه‌ای بدهد. پاسخ این است که، هدف از اجرای این سیاست‌ها، این نیست که به افراد دستور تغذیه‌ای داده شود، بلکه هدف کمک به مردم است تا بتوانند انتخاب‌های آگاهانه‌تری داشته باشند و به این روش، به سلامتی خود کمک کنند.

اما این کتابچه‌ راهنمای تغذیه، که اکنون به صورت آنلاین موجود است، تنها توسط افراد استفاده نمی شود. این راهنمای تغذیه، بنیاد برنامه‌ تغذیه‌ای در مدراس سراسر کشور و همین‌طور پایه‌ طرح‌های تغذیه‌ بسیاری از ارگان‌های دیگر مانند: پادگان‌های ارتش، زندان‌ها، مراکز نگهداری از کودکان، بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان نیز هست. این کتابچه و طرح تغذیه، یکی از قدرتمندترین سیاست‌های کاربردی و ابزارهای آموزشی برای اصلاح رژیم‌های غذایی و بهبود وضعیت سلامت در جامعه است.

در این میان، بر اساس مطالعاتی که انجام شده، بسته‌بندی و برچسب‌گذاری مواد خوراکی نیز به میزان مساوی در انتخاب مصرف کنندگان، تاثیر دارد. بر اساس پژوهشی که سال گذشته توسط دانشگاه تورنتو انجام شد، آنچه در روی بسته‌بندی مواد خوراکی درج می‌شود، اطلاعات کافی در مورد محصول را در اختیار مصرف‌کننده قرار نمی‌دهد. برای مثال، بسیاری از مصرف‌کنندگان با دیدن عبارت No Added Sugar یا <بدون شکر افزوده>، به اشتباه تصور می‌کنند که وجود این عبارت یعنی محصول یادشده، شکر ندارد. با این حال، این پژوهش نشان داد که بیش از یک سوم آبمیوه‌هایی که با این عبارت روی برچسب‌شان عرضه می‌شوند، حاوی مقدار بیش از حدی از <شکر آزاد> هستند. <شکر آزاد>، به مواد شیرین‌ساز صنعتی گفته می‌شود که به شکر طبیعی موجود در عصاره میوه‌ها اضافه می‌گردند.

افزون بر این، پژوهشگران دانشگاه تورنتو، متوجه شدند که از عبارت Reduced in suger یا <با شکر کاهش یافته> استفاده می‌کنند، همچنان دارای سطوح غیرمجاز شکر هستند. بر این اساس، بسیاری از فرآورده‌هایی که از عبارات مشابه استفاده می‌کنند، همچنین بر خلاف انتظار خریداران، دارای کالری پایین‌تر نیستند.

به همین دلیل است که صنایع غذایی، همیشه بر روی طراحی و اصلاح برچسب‌ها و بسته‌بندی مواد خوراکی، سرمایه‌گذاری‌های عمده‌ای می‌کنند. اطلاعاتی که دولت وجودشان را بر روی برچسب مواد غذایی اجباری کرده است – مانند جدول حقایق تغذیه‌ای، مفاد این جدول و جایی که باید قرار بگیرد– بر آنچه می‌خریم و مواد خوراکی مورد مصرف ما، تاثیری مستقیم دارد. از این دسته، می توان به قوانین دولتی اشاره کرد که تولیدکنندگان را ملزم می‌کند برچسب‌های جلویی فرآورده‌های خود را به صورتی طراحی کنند که به روشنی توضیح بدهد فرآورده‌ مذکور، دارای چربی، نمک و یا شکر غنی‌شده است. این اطلاعات مفید، به کانادایی‌ها کمک می‌کند انتخاب آگاهانه تری داشته باشند.

چندی پیش، 26 نفر از معروف‌ترین کارشناسان تغذیه‌ای بین‌المللی، به وزارت بهداشت کانادا نامه‌ای فرستاده و در مورد جنبه‌ علمی نظارت بر برچسب‌گذاری و حمایت از آن سخن گفتند. این کارشناسان در نامه‌ خود اشاره می کنند که مصرف افراطی خوراکی ها و نوشیدنی‌هایی که میزان انرژی، شکر افزوده، سدیم و چربی غنی‌شده در آنها بالاست، برای سلامتی مضر است.

امروزه، میلیون ها کانادایی از بیماری‌های تغذیه‌ای رنج می‌برند و یک سوم کودکان با اضافه وزن روبرو هستند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *