اخباراخبار کانادا

طبق نظرسنجی نانوس، کانادایی ها خواهان کناره گیری ترودو و برنیه از سمت رهبری حزب 

کانادا- ماکسیم برنیه (رهبر حزب مردم کانادا) و جاستین ترودو (رهبر حزب لیبرال کانادا) در کنار سایر رهبران احزاب فدرال موضوع نظرسنجی اخیر موسسه تحقیقاتی Nanos Research  بودند. سوالی که برای شرکت کنندگان در نظرسنجی مطرح شد، این بود: کدام یک از رهبران احزاب فدرال در پایان انتخابات اخیر، بایستی از مقام خود استعفا بدهند. 

37 درصد از پاسخ دهندگان، خواهان استعفای ماکسیم برنیه، رهبر حزب راست افراطی از مقام خود بودند. جاستین ترودو، با 36 درصد، دومین گزینه رایج بود. 

در مقابل 28 درصد از پاسخ دهندگان موافق استعفای ارین اوتول، رهبر حزب محافظه کار، 15 درصد موافق استعفای جاگمیت سینگ، رهبر حزب نیودموکرات و 10 درصد خواهان استعفای ایو-فرانسوا بلانشه، رهبر حزب بلوک کبکوا بودند. 

در حالی که یک چهارم از پاسخ دهندگان، استعفای هیچ یک از رهبران احزاب را ضروری ندانستند. 

نیک نانوس، بنیانگذار  Nanos Research ، در مصاحبه ای گفت: فکر می کنم آنچه نشان می دهد این است که از هر چهار کانادایی یک نفر از رهبران سیاسی فعلی راضی و از هر 10 کانادایی هفت نفر مایل به تغییر آنها هستند.  

نانوس این نظرسنجی را که به سفارش The Globe and Mail انجام شد، در فاصله 30 سپتامبر تا 3 اکتبر از طریق تلفنی و آنلاین، از 1017 کانادایی بالای 18 سال انجام داد. 

تا به امروز، هیچ یک از رهبران حزب از احتمال استعفای خود به دلیل کسب نتایج ناامید کننده در انتخابات 20 سپتامبر، صحبت نکرده اند. لیبرال ها که امیدوار به تشکیل دولت اکثریت بودند، با کسب 160 کرسی، بار دیگر به تشکیل دولت اقلیت رضایت دادند و احزاب دیگر نیز نتوانستند دستاوردهای قابل توجهی کسب کنند. 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست