صفحه اصلی / اخبار / ضبط مکالمات تلفنی <اوبر> با کارکنانش بدون اطلاع آنها

ضبط مکالمات تلفنی <اوبر> با کارکنانش بدون اطلاع آنها

تورنتو- مدیران Uber، مکالمات با کارکنان خود که در ظاهر قرار بود به صورت ناشناس انجام شود را بدون رضایت و اطلاع کارمند، ضبط کردند. این در حالیست که ضبط مکالمه تلفنی بدون اجازه فرد مقابل ناقض قوانین کالیفرنیا می باشد.

اینطور که به نظر می رسد، موضوع به سوزان فولر، یکی از مهندسین سابق Uber بازمی گردد که در دسامبر 2016 این شرکت را ترک کرده و با انتشار بلاگ، از تبعیض جنسیتی و همچنین آزار جنسی در این شرکت پرده برداشت. Uber در آن زمان، تحقیقات داخلی خود را آغاز و حدود 20 نفر از کارکنان و مدیران خود را اخراج کرد. Uber در واکنش به اتهامات مطرح شده از سوی فولر، یک خط تلفن ناشناس را در اختیار کارکنان خود قرار داد تا بتوانند با تماس با آن، شکایات خود را مطرح کنند. مسوولین شرکت در اکتبر سال جاری تعداد تماس های تلفنی با خط ویژه را حداقل 200 مورد اعلام کردند.

مسلما اقدام یک شرکت برای دریافت شکایات مربوط به آزار و سوء استفاده جنسی از طریق راه اندازی خط تلفنی ویژه و همچنین استفاده از ادعاهای مطرح شده از سوی شاکی یا شاکیان برای شناسایی آزارگر و اخراج او از شرکت نیز غیرقانونی نیست، بلکه مشکل اینجاست که Uber بدون رضایت و اطلاع فرد تماس گیرنده، مکالمه را ضبط کرده بود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *