صفحه اصلی / اخبار / صورت‌ حساب چند صد یورویی اتریش برای پناهجویان پولدار

صورت‌ حساب چند صد یورویی اتریش برای پناهجویان پولدار

Razi-Clinic

صدراعظم اتریش تصمیم دارد با وضع مجموعه قوانین جدید، مهاجرت غیرقانونی به این کشور را متوقف کند. پرداخت تا 840 یورو پول نقد برای بررسی درخواست پناهندگی و کنترل تلفن ‌دستی پناهجویان توسط ماموران از جمله این قوانین خواهد بود. دولت اتریش تصمیم دارد قوانین دریافت حق پناهندگی در این کشور را تشدید کند. سباستین کورتس، صدراعظم اتریش، گفت که هدف او متوقف کردن مهاجرت غیرقانونی و مبارزه با سوءاستفاده از حق دریافت پناهندگی است. او گفت تصویب مجموعه قوانینی که دولت در دست بررسی دارد، بر بازار قاچاق انسان تاثیرگذار خواهد بود. قرار است از این پس از پناهجویانی که پول نقد همراه خود دارند تا 840 یورو به عنوان هزینه بررسی درخواست پناهندگی در اتریش دریافت شود. ماموران پلیس این کشور همچنین مجاز خواهند بود تلفن ‌دستی پناهجویان را کنترل کنند. به گفته هاینتس کریستیان اشتراخه، معاون صدراعظم اتریش و رهبر حزب عوام گرا و راست گرای FPÖ، تجربه سال 2015 میلادی نیروهای پلیس اتریش نشان داده ‌است که شماری از پناهجویان مقدار زیادی پول نقد همراه خود دارند.

لغو حق اقامت در صورت گذراندن تعطیلات در کشور مبدا

دولت اتریش در نظر دارد در گام بعدی مقرراتی وضع کند که بر اساس آن اگر پناهجو برای گذراندن تعطیلات به کشوری که از آن گریخته سفر کرد، حق اقامت خود در اتریش را از دست بدهد. از آن گذشته قرار است امکان بازگرداندن پناهجویانی که زیر سن قانونی هستند هم به کشور مبدا آنها فراهم شود. 

صدراعظم اتریش می ‌گوید تصویب این مجموعه قوانین با توجه به تجربه عملی این کشور، برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی ضروری است و سایر کشورها هم دست به اقدامات مشابهی زده‌اند. سباستین کورتس روز چهارشنبه گفت اشکال‌ هایی در سیستم ما وجود دارد که باید برطرف شود. ائتلاف دولتی اتریش که در اختیار حزب مردم اتریش (ÖVP)  و حزب آزادی اتریش (FPÖ) است، تصمیم دارد تا پیش از تعطیلات تابستانی این مجموعه قوانین را تصویب کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *