مقالاتمقالات اقتصادی

صنعت خرده فروشی در تقلا برای بقا

به گزارش گلوب اند میل، بعد از هفته ها تعطیلی در سراسر آمریکای شمالی که منجر به کاهش چشمگیر فروش شده است، صنعت خرده فروشی در بدترین وضعیت خود در دهه های اخیر قرار گرفته است. این هفته، فروشگاه های لاکچری زنجیره ای نیمان مارکوس و همچنین جی کرو در آمریکا و گروه آلدو و ریتمنز در کانادا اعلام کردند برای بازسازی تجارت خود با مشکلات جدی مواجه هستند. اما مشکلات صنعت خرده فروشی پیش از پاندمی آغاز شده بود. بسیاری از خرده فروشان پیش از شیوع ویروس هم بر لبه پرتگاه قرار داشتند و شوک اقتصادی ناشی از پاندمی ضربه نهایی بود. به گفته اد استراپاژیل، تحلیلگر اقتصادی، داده های اداره آمار کانادا نشان می دهد این صنعت در سال 2019 با تنها 1.6 درصد رشد، پایین ترین میزان رشد را از زمان رکود اقتصادی سال 2009 تا کنون داشته است. 

استراپاژیل می گوید: حالا با این بحران، فروش کاهش و هزینه ها افزایش یافته است. هر شرکتی که به اندازه کافی قدرتمند نباشد، شرایط بسیار دشواری را برای شروع دوباره پیش رو خواهد داشت. 

و این معضل بزرگی برای اقتصاد کانادا است. صنعت 600 میلیارد دلاری خرده فروشی برای 2.2 میلیون نفر اشتغال ایجاد کرده، اما بخش بزرگی از آن اکنون به تعطیلی کشانده شده است. با اینکه مقامات استانی برنامه هایی برای بازگشایی فروشگاه ها و مغازه ها ارائه داده اند، اما مشخص نیست کی رفت و آمد مشتریان به آنها به روال قبل بازگردد. 

آرمین بژیک، مدیر اجرایی یک شرکت خرده فروشی می گوید: حتی قبل از کووید-19 هم فروشگاه ها یکی پس از دیگری بسته می شدند. حالا با کاهش درآمدها مردم پول کمتری خرج می کنند و اوضاع فروشگاه ها بدتر خواهد شد. 

جولای سال گذشته، شرکت آلدو اعلام کرد قصد دارد سهم اختصاص یافته به فروشگاه های فیزیکی اش را کاهش داده و بیشتر در بخش تجارت الکترونیک و کلی فروشی سرمایه گذاری کند. دیوید بنسادون، مدیر اجرایی آلدو می گوید: چند سالی است که کار در زمینه مد سخت شده است. مشکل اصلی فروشگاه های فیزیکی این است که هزینه ثابت بالایی روی دست شرکت می گذارند. و کووید-19 این مساله را بیش از همیشه آشکار کرده است. تا قبل از کووید-19 تنها 12 تا 15 درصد درآمد ما از فروش آنلاین و بقیه از فروش حضوری بود، اما ناگهان 85 درصد فروش از بین رفت.

 

 

پنج شرکت بزرگ کانادا از جمله هادسن بی، کتابفروشی ایندیگو و مجموعه سینماهای سینپلکس از دولت فدرال درخواست کمک کرده اند. به گفته یان نارین، رئیس هادسن بی، فروش آنلاین نمی تواند جبران تعطیل شدن فروشگاه ها را بکند، زیرا همیشه نسبت فروش آنلاین به فروش حضوری 20 به 80 بوده است. او گفت: بسیاری از کسب و کارهای رو به ورشکستگی سودآور بوده اند اما بدون فروش نمی توان مدت زیادی دوام آورد. برای عبور از این بحران باید سرمایه و پول نقد فراوانی در اختیار داشت تا  اوضاع به روال عادی برگردد.

خرده فروشان معمولا پول نقد کمی نگه می دارند و این مساله، تحمل تعطیلی های طولانی مدت را برای آنها بسیار مخاطره آمیز یا حتی غیرممکن می کند.

کمک های دولتی نیز بعضا بسیار کندتر از روند زیاندهی این شرکت ها اجرایی می شوند. چارلز لپیر، رئیس تولیدی جودیس اند چارلز، که برای وام 2 میلیون دلاری دولت اقدام کرده است، می گوید: ما الان به پول نیاز داریم. جنس های ما در فروشگاه هایی مانند نوردستروم هنوز دست نخورده مانده و از طرفی، بار پارچه هایی که برای تولید کلکسیون پاییز سفارش داده بودیم، آماده ارسال است. فروش آنلاین فقط 18 درصد درآمد ما را تشکیل می داده که برای پوشش هزینه ها کافی نیست. ما شرکت سودآوری بوده و پول نقد زیادی در اختیار داشتیم اما آن پول هم در حال تمام شدن است.

شرکت سایمونز نیز که مشغول افتتاح شعبه جدید و لوکسی در کبک سیتی بود، با شروع پاندمی معامله ملک قبلی خود را از دست داد و افتتاح شعبه جدید نیز نیمه کاره رها شد. پیتر سایمونز، مدیرعامل این شرکت می گوید: زمانی از این بدتر برای تعطیلی ممکن نبود. سودآوری متوقف شده در حالی که هزینه ها همچنان روی هم انباشته می شوند.

البته پاندمی روی مثبتی هم داشته است. آمار نشان می دهد فروش بازی های ویدیویی، بازی های فکری و پازل ها تا 74 درصد نسبت به بازه مشابه در سال گذشته افزایش یافته است. همچنین فروش دستگاه های اسپرسوساز، دستگاه پخت نان و محصولات مراقبت های پوستی رونق چشمگیری داشته است. در صنعت پوشاک نیز فروش لباس های ورزشی بیشتر شده است. 

موبیلیا، یک شرکت فروش مبلمان در مونترال، نیز با اشاره به رشد چشمگیر فروش آنلاین محصولات خود اعلام کرد: امروز از نظر فروش آنلاین در جایی قرار گرفته ایم که پیش بینی می کردیم ظرف 3 یا 4 سال آینده به آن برسیم. 

همچنین شرکت لیونز، فروشنده مبلمان، که 260 فروشگاه از 304 شعبه آن موقتا تعطیل شده اند، اعلام کرد فروش آنلاین این شرکت از حدود 5 درصد کل فروش، به 40 درصد افزایش پیدا کرده است. ادوارد لیون، رئیس و مدیر عامل این شرکت گفت هرچند می دانیم وضعیت فروش آنلاین به این خوبی باقی نمی ماند، اما احتمالا پاندمی تاثیر شتاب دهنده ای در تغییر روش خرید مردم به سمت خرید آنلاین خواهد داشت. او گفت: اکنون زمان آن است که فکر کنیم عادت های خرید مصرف کنندگان چه تغییری کرده است. در دراز مدت سوال اصلی این خواهد بود که چند تا از این فروشگاه ها اضافی هستند؟





برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!