مقالاتمقالات اقتصادی

صنعت انرژی و رپتورها اقتصاد کانادا را تقویت می کنند

ماریو تانگزازی – Troy Media

اقتصاد کانادا در سه ماهه دوم سال جاری رشد چشمگیری داشت، که ناشی از مسابقات قهرمانی ان بی ای تورنتو رپتورز و افزایش در صنعت استخراج نفت و گاز بود.

آمار کانادا اعلام کرد که تولید ناخالص داخلی (جی دی پی) در سه ماهه دوم 0.9 درصد رشد داشته است؛ پس از رشد 0.1 درصدی در هر دو سه ماهه قبلی. این شاخص با رشد 3.2 درصدی در حجم صادرات انجام شد، در حالی که تقاضای داخلی نهایی (منفی دو دهم درصد) کاهش یافته است.

با نرخ سالانه اعلام شده، تولید ناخالص داخلی واقعی در سه ماهه دوم 3.7 درصد پیشرفت داشته است. در مقایسه، تولید ناخالص داخلی واقعی در ایالات متحده 2 درصد رشد داشته است.

گفته ها حاکی است که صادرات کالاها در سه ماهه دوم 3.7 درصد و به دنبال کاهش در دو سه ماهه قبل تر افزایش نشان داده است. این افزایش توسط محصولات انرژی هدایت می شود که پس از کاهش سه درصدی در سه ماهه اول، 5.9 درصد رشد داشته است. صادرات خدمات با افزایش سرعت در سه ماهه قبلی 1.1 درصد افزایش یافته است. حجم واردات یک درصد کاهش یافته است.

در ماه ژوئن، استات کان گفت، تولید ناخالص داخلی واقعی برای چهارمین ماه متوالی با رشد 0.2 درصدی روبرو بود. رشد در 17 از بیست بخش صنعت بیش از جبران کاهش تولید است.

بنابراین، استخراج نفت و گاز (1.4 درصد) برای چهارمین بار در چهار ماه افزایش یافته است.

استخراج نفت و گاز در ماه ژوئن 2.3 درصد رشد داشته است؛ به عنوان بالاترین تولید نفت خام فاقد تعدیل فصلی در نیوفاندلند و لابرادور از آگوست سال 2011 که نشان دهنده افزایش ظرفیت تولید بیش از جبران کاهش استخراج گاز طبیعی است. استخراج ماسه های نفتی 0.4 درصد افزایش یافته است، به طوری که دولت آلبرتا روند کاهش تولید نفت را که در ژانویه آغاز شد، کاهش داد.

 راهیابی رپتورزهای تورنتو به مسابقات قهرمانی لیگ ملی بسکتبال در ماه ژوئن بر عملکرد صنایع مختلف تاثیر گذاشت. اجرای مرحله پلی آف رپتورها همزمان با اولین علائم آب و هوای شبیه تابستان در بسیاری از مناطق کشور، با افزایش خدمات غذایی و نوشیدنی (5 درصد) و کالاهای ورزشی، سرگرمی، کتاب و فروشگاه موسیقی 3.5 درصد صنعت موسسات هنری، ورزشی و تماشای موسسات میراث فرهنگی در ماه ژوئن 0.1  درصد رشد داشته است زیرا بیشترین بازی های پلی آف بازی رپتورز ها در ماه می برگزار شد.

در سه ماهه دوم، بخش معدن، معدن و استخراج نفت و گاز با رشد 5.8 درصدی روبرو شد و بیشترین کاهش را در سه ماهه قبلی جبران کرد.

استخراج نفت و گاز بیشترین رشد را داشته است که 6.8 درصد نسبت به سه ماهه قبل افزایش نشان می دهد. این افزایش را می توان تا حد زیادی به ادامه کاهش سرعت تولید دولت که در ژانویه 2019 توسط دولت آلبرتا تحمیل شده است نسبت داد. فعالیت های پشتیبانی از معدن و استخراج نفت و گاز به دنبال سه کاهش در سه ماهه متوالی هشت درصد افزایش یافته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان