اخباراخبار جهان

صحنه وحشتناک هجوم مردم برای خرید بار دیگر در آمریکا تکرار شد 

 

 

به گزارش دیلی میل، همزمان با افزایش چشمگیر شمار مبتلایان کووید-19 در آمریکا، بار دیگر قفسه فروشگاه ها از دستمال کاغذی، دستمال مرطوب، و خوار و بار خالی شدند. 

اوج گیری شیوع کووید-19 در ایالت های مختلف آمریکا منجر به اعلام تعطیلی ها و اعمال محدودیت های جدیدی شده است که مردم را دچار ترس از عدم دسترسی به اقلام مورد نیازشان، در صورت طولانی شدن دوره خانه نشینی، کرده است. عکس هایی که در روز های اخیر گرفته شده نشان می دهد فروشگاه های واشنگتن، کالیفرنیا، ویرجینیا، ایندیانا، اوهایو، نیوجرسی، نیویورک، میشیگان، و میسوری تحت تاثیر هجوم مردم برای خرید، از کالاهای ضروری خالی شده اند. این دومین بار در سال جاری است که مردم به خرید ناشی از ترس روی آورده و اقلام را در مقدار زیاد انبار می کنند. در ماه مارچ نیز بر اثر هجوم مردم برای خرید بیش از مقدار مورد نیاز، فروشگاه ها با کمبود اقلام ضروری و بهداشتی، و مشکلاتی برای تهیه مجدد و پر کردن قفسه ها مواجه شدند.

اما کارشناسان معتقدند موج دوم هجوم برای خرید این بار به شدت دفعه قبل نخواهد بود چون هم فروشگاه ها و هم خریداران با تجربه ای که در ماه مارچ به دست آوردند این بار آماده تر عمل می کنند.  

در آمریکا 40 ایالت با روند صعودی آمار روزانه ابتلا رو به رو هستند که 26 ایالت رکوردهای جدیدی را در تعداد افراد بستری در بیمارستان ثبت کرده اند.  فرمانداران بسیاری از ایالت ها از نیوجرسی و کالیفرنیا گرفته تا آیوا و اوهایو، روز دوشنبه  ضمن هشدار درباره خارج شدن شیوع ویروس کرونا از کنترل، محدودیت های سختگیرانه تری را درباره تجمعات و همچنین استفاده از ماسک اعمال کردند. هر 4 ایالت اعلام کردند پاندمی به بدترین حالت خود نزدیک می شود و با ادامه این روند علاوه بر پر شدن همه بیمارستان ها، ویروس هزاران قربانی دیگر خواهد گرفت. 

 

 

هم اکنون فروشگاه های بزرگی مانند کروگر، والمارت، کاسکو و بسیاری از فروشگاه های کوچک محلی موج خرید ناشی از وحشت را تجربه می کنند. یکی از خریداران این فروشگاه ها گفت: یخچال و فریزر خانه ام را به حدی پر کرده ام که تا پایان ماه ژانویه از بابت اقلام خوراکی نگرانی نداشته باشم. اریک هالورسون، سخنگوی فروشگاه های کروگر گفت: مهم ترین کار در حال حاضر این است که به مردم اطمینان بدهیم نیازی به وحشت، و تلمبار کردن اجناس در خانه ها و زیر زمین ها نیست. به اندازه کافی از همه اجناس در انبارها موجود است و آنها در دوران پاندمی دچار کمبود نخواهند شد. او افزود: درسی که از موج اول خرید مردم گرفتیم این بود که به موقع روی فروش برخی اقلام اعمال محدودیت کنیم. 

تا اکنون در آمریکا 11 میلیون نفر به کووید-19 مبتلا شده اند که از این تعداد 246 هزار نفر جان باخته اند.

کارشناسان بهداشت و سلامت معتقدند نزدیک شدن فصل تعطیلات و سرد شدن هوا شرایط را بدتر خواهد کرد. فقط ظرف روز دوشنبه 70 هزار نفر در بیمارستان ها بستری شدند که بیشترین آمار بستری از آغاز پاندمی تا کنون است. نرخ آمار ابتلا روزانه در آمریکا دیروز به 166 هزار نفر رسید و تنها طی یک هفته، یک میلیون نفر به تعداد مبتلایان افزوده شد. در طول هفته گذشته روزانه به طور متوسط 1120 مرگ بر اثر ابتلا به کووید-19 در آمریکا ثبت شد. اوج تعداد مرگ و میر در آمریکا در ماه آوریل با ثبت روزانه 2500 مرگ رخ داد

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست