صفحه اصلی / اخبار / صاحبخانه های انتاریو خواهان ممنوع شدن استعمال ماری جوانا در واحدهای اجاره ای

صاحبخانه های انتاریو خواهان ممنوع شدن استعمال ماری جوانا در واحدهای اجاره ای

banner-niazmandiha2

تورنتو- صاحبان املاک اجاره ای در انتاریو خواهان برخورداری از حق ممنوع کردن استعمال ماری جوانا در واحدهای اجاره ای متعلق به خود می باشند. آنها استدلال می کنند که بایستی بتوانند قبل از قانونی شدن مصرف تفننی ماری جوانا،  قراردادهای اجاره ای مستاجران فعلی خود را تغییر داده و استفاده از این ماده مخدر را ممنوع نمایند. از سوی دیگر مصرف کنندگان ماری جوانا می گویند که با اعمال محدودیت از سوی صاحبخانه ها در کنار مقررات سختگیرانه تعیین شده از سوی دولت انتاریو، دیگر جایی برای کشیدن ماری جوانا باقی نمی ماند! بر اساس قوانین دولت انتاریو، مصرف تفننی ماری جوانا در مکان های عمومی و محل کار ممنوع بوده و استعمال آن تنها در محل سکونت شخصی مجاز خواهد بود. در حالی که مصرف ماری جوانای طبی در کلیه مکان هایی که استعمال سیگار در آنها مجاز می باشد، آزاد است. صاحبخانه های انتاریویی قانونا می توانند در هنگام عقد قرارداد اجاره جدید، استعمال ماری جوانا در واحدهای اجاره ای متعلق به خود را ممنوع کنند (مانند ممنوعیت سیگار)، اما همانطور که گفته شد، آنها می خواهند حق تغییر قراردادهای اجاره فعلی را نیز داشته باشند. این اقدام بر اساس قوانین مالک و مستاجر انتاریو، غیرقانونی تلقی می شود.  

جان دیکی، مدیر Canadian Federation of Apartment Associations، با اشاره به نگرانی صاحبخانه ها از تاثیر افزایش مصرف ماری جوانا بر روی دیگر ساکنان آپارتمان های اجاره ای، گفت: دولت استعمال ماری جوانا در مکان های عمومی را ممنوع کرده. بنابراین تنها جایی که یک فرد می تواند ماری جوانا دود کند، آپارتمان محل زندگی اش است. مشکل اینجاست که دود و بوی ماری جوانا مانند دود و بوی سیگار به آپارتمان های همجوار سرایت می کند.

دن هندرسون، مدیر DelSuites Property Management  که مدیریت آپارتمان های حدود 2 هزار صاحبخانه در GTA را دارد، می گوید: هزینه زدودن بوی ماری جوانا از دیوارها و کف آپارتمان بین 5 هزار تا 6 هزار دلار می باشد.

دیکی و هندرسون، هر دو معتقدند که صاحبان واحدهای اجاره ای در انتاریو می بایست از حق ممنوع کردن آنی مصرف ماری جوانا در واحدهای متعلق به خود، برخوردار باشند. دیکی می گوید: بر اساس قوانین فعلی و قبل از قانونی شدن مصرف تفننی ماری جوانا، مستاجران مجاز به دود کردن آن در داخل ساختمان نیستند. تا قبل از این، به دلیل غیرقانونی بودن آن، نیازی به درج <ممنوعیت> در قرارداد اجاره نبود. اما بهترین کار برای دولت این است که ممنوعیت استعمال ماری جوانا را به عنوان یکی از مفاد قرارداد اجاره در آن بگنجاند و حذف آن را منوط به توافق بین صاحبخانه و مستاجر، بنماید.

اما دولت انتاریو می گوید که قانون اجاره مسکن یا Residential Tenancy Act شامل مقررات صریح در مورد دود کردن سیگار یا ماری جوانا در هر نوع ملک اجاره ای نیست.

صاحبخانه حق دارد در هنگام تهیه اجاره نامه، ممنوعیت دود کردن سیگار را در آن بگنجاند، اما اگر آن را در قرارداد درج نکند، مستاجر قانونا می تواند در واحد خود سیگار بکشد. این شرط به احتمال زیاد در مورد ماری جوانا نیز صدق می کند. دولت استان همچنین در حال جمع آوری بازخورد عمومی در مورد پیشنهاد اختصاص یک مکان خاص در فضای باز برای دود کردن سیگار یا ماری جوانا در ساختمان های مسکونی چند واحدی است. ایده ای که برخی از مصرف کنندگان ماری جوانا از آن استقبال کرده اند.  ناتاشا گریمشا، مدیر یکی از فروشگاه های عرضه ماری جوانا در تورنتو، از ایده اختصاص یک فضای مشخص مانند یک اتاق در املاک اجاره ای برای کشیدن آن استقبال می کند و می گوید: کاندومینیوم ها دارای اتاق نمایش و اتاق میهمانی هستند. بنابراین چرا اتاق ماری جوانا نداشته باشند؟!

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا با ممنوع شدن دود کردن ماری جوانا در واحدهای اجاره ای موافقید؟

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *