مقالاتمقالات اقتصادی

صاحبخانه ای که در دوران پاندمی مستاجرش را غافلگیر کرد!

آماندا تامپسون – وسترن ژورنال

به گزارش وسترن ژورنال، شیوع ویروس کرونا همان طور که زندگی های زیادی را به خطر انداخته است امرار معاش خانواده ها را نیز دچار مشکلات فراوانی کرده است. عده ای از مردم، پیش از کرونا هم به سختی روزگار می گذراندند و یا درآمدشان وابسته به شغل روزانه آنها بود. اکنون، با تغییرات به وجود آمده، افراد زیادی دچار استیصال شده اند. به جز مشکلات مالی، حتی اگر پول خرید مایحتاج خانواده را هم داشته باشید، خود عمل خرید کردن تبدیل به یک مخاطره شده است. 

در این شرایط، بعضی از صاحبخانه ها با توجه به مشکلاتی که بسیاری از مستاجران در چند ماه آینده برای پرداخت اجاره خواهند داشت مبلغ اجاره را بخشیده و یا دریافت آن را به تعویق انداخته اند. نیکول یکی از این صاحبخانه ها است. او نه تنها اجاره‌ای از مستاجرانش نگرفت بلکه صاحبخانه های دیگر را نیز تشویق کرد همین کار را انجام بدهند. نیکول روز 13 مارچ در پست فیسبوکی خود نوشت: کووید-19 مشکلات مالی جدی برای کارکنان بخش خدمات و یا افراد روزمزد ایجاد خواهد کرد. من یک ساختمان دو واحدی در ساوت پورتلند دارم و هر دو مستاجرم در همین گروه قرار دارند. می خواهم به آنها بگویم چون این شانس را داشته ام که از پس مخارجم در این دوران بر بیایم و در دسته مالکان قرار داشته باشم، ماه آوریل از آنها اجاره‌ای نخواهم گرفت. از همه صاحبخانه ها می خواهم با توجه به شرایط شان، اگر می توانند از گرفتن اجاره ماه آوریل از مستاجران صرف نظر کنند.

البته صاحبخانه ها هم مشکلات خودشان را دارند و ممکن است روی مبلغ اجاره برای پرداخت اقساط و قبض‌های خود حساب کرده باشند. اما با توجه به برنامه‌های حمایتی بانک ها و به تعویق انداختن دریافت اقساط، عده ای از صاحبخانه ها تصمیم گرفته اند از دریافت اجاره چشم پوشی کنند. در این میان یک صاحبخانه به نام آلن از این هم فراتر رفته است. او به جز تعلیق اجاره، از پول خود برای مستاجرش مایحتاج زندگی را فراهم می کند. 

کریستینا مادر چهار فرزند است و در ایالت میشیگان زندگی می کند. او وقتی فهمید آلن قصد دارد اجاره ماه آوریل را نگیرد، بسیار شگفت زده شد.

 

 

کریستینا در پست فیسبوک خود در 6 آوریل نوشت: خدای من! امروز صاحبخانه ام آلن با من تماس گرفت و گفت لازم نیست نگران اجاره این ماه باشم، بعدا فکرش را می کنیم. اما او به همین بسنده نکرد و از من پرسید آیا مواد غذایی به اندازه کافی در خانه دارم؟ و من به او گفتم که فقط سه بسته گوشت باقی مانده و این هفته باید برای خرید بیرون بروم. چند ساعت بعد پیامی دریافت کردم که نوشته بود: جلوی در خانه را چک کن. وقتی در را باز کردم با این صحنه مواجه شدم! نمی‌توانم بگویم الان چه احساسی دارم!

کریستینا عکسی از کیسه های حاوی مواد غذایی که آلن برای او گذاشته بود، مانند شیر و سیب زمینی، مواد شوینده و هر چیزی که فکرش را بکنید، نیز در زیر پست خود منتشر کرد. او در پایان نوشت: کاری که او برای خانواده من کرد بسیار باارزش و تاثیرگذار بود. خداوند به او خیر بدهد

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!