اخباراخبار کانادا

شیوع سرخک در هشت کشور جهان و توصیه وزارت بهداشت قبل از سفر به آنها

اتاوا- عامل شیوع سرخک در کانادا مسافر ورودی بود که در خارج از کشور به آن مبتلا شده بود. تا جمعه گذشته، 17 مورد ابتلا به سرخک در کانادا ثبت شد. اما تعداد مبتلایان در برخی از کشورهای جهان به مراتب بیشتر می باشد. به گزارش سازمان جهانی بهداشت، در سال 2017 حدود 110 هزار نفر به دلیل ابتلا به این بیماری قابل پیشگیری با واکسن، جان خود را از دست دادند. همانطور که می دانید، سازمان مورد اشاره، عدم واکسیناسیون را جزو 10 تهدید جدی سلامت انسان قرار داده است. آژانس بهداشت عمومی کانادا به مسافران خروجی توصیه می کند که قبل از سفر به برخی کشورهای جهان از به روز بودن واکسیناسیون اطمینان حاصل نمایند. این کشورها عبارتند از:
ماداگاسکار: از اکتبر به این سو بیش از 1 هزار نفر از مردم این کشور فقیر جان خود را در اثر ابتلا به سرخک از دست داده اند. اکثر قربانیان کودک بودند. آخرین برنامه واکسیناسیون همگانی در این جزیره در سال 2004 انجام شد. حدود دو سوم از کودکانی که پس از آن متولد شده اند، واکسینه نشده اند.

فیلیپین: یکی از مبتلایان به سرخک در ونکوور، به فیلیپین سفر کرده بود. به گزارش سازمان صلیب سرخ، تعداد مبتلایان در سال 2018 در مقایسه با سال قبل از آن 547 درصد افزایش داشت. تنها از ابتدای سال جاری به این سو 261 نفر، عمدتا کودک، جان خود را از دست داده اند.
اکراین: تعداد مبتلایان به سرخک در سال 2018 حدود 30 هزار و 400 مورد بیشتر از تعداد آنها در سال 2017 بود. در دو ماهه نخست سال 2019، بیش از 24 هزار نفر دیگر نیز به این بیماری مبتلا شدند. از سال 2017 به این سو، 30 نفر جان خود را از دست داده اند.
ونزوئلا: بحران سیاسی در ونزوئلا بر سلامت عمومی مردم اثر گذاشته است و برنامه واکسیناسیون عمومی را با مشکل روبرو کرده است. طی ماه های ژانویه و فوریه سال جاری 283 مورد ابتلا به سرخک در ونزوئلا ثبت شد. 74 هزار نفر در سال 2018 جان خود را از دست دادند.
برزیل: برزیل نیز طی سال گذشته 10 هزار مورد ابتلا به سرخک را گزارش کرد. 12 نفر از مبتلایان جان خود را از دست دادند.
ایتالیا: ایتالیا هم اکنون با 165 مورد، بیشترین تعداد مبتلایان در اروپا را دارد.
فرانسه: این کشور 124 مورد ابتلا را گزارش کرده است.
ژاپن: ژاپن طی دو ماه نخست سال جاری 170 مورد ابتلا را گزارش کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0