اخباراخبار کانادا

شیوع سالمونلا در کانادا به دلیل مصرف پیاز قرمز آمریکایی

 

کانادا- CBC News: آژانس سلامت عمومی کانادا ابتلای 144 نفر در کشور به سالمونلا، ناشی از مصرف پیاز قرمز وارداتی از آمریکا را تایید کرد.  16 نفر از مبتلایان در بیمارستان بستری شده اند. خوشبختانه هیچ مورد مرگ و میر گزارش نشده است. 

از ساکنان بریتیش کلمبیا، آلبرتا، ساسکاچوان، مانیتوبا و انتاریو خواسته شده از مصرف پیاز قرمز وارداتی از آمریکا و همچنین غذاهای حاوی پیاز قرمز، خودداری نمایند. مقامات بهداشتی همچنین به رستوران ها در این 5 استان توصیه کرده اند که از پیاز قرمز وارداتی استفاده نکنند. افراد بیمار پیاز قرمز را در رستوران، خانه های سالمندان و یا منزل مصرف کرده بودند. 

آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا دستور فراخوان پیازهای قرمز وارداتی توسط Sysco را صادر کرده است. لازم به ذکر است که پیازهای قرمز تولید کانادا شامل فراخوان نمی باشند. 

باکتری سالمونلا عامل یکی از شایع ‌ترین مسمومیت‌ های غذایی است. با این که هر فرد ممکن است به آن آلوده شود، کودکان زیر 5 سال، سالمندان، زنان باردار و افراد با سیستم ایمنی ضعیف در معرض ابتلا به نوع حاد مسمومیت قرار دارند.

علائم ابتلا عبارتند از: تب  و لرز، اسهال، دل درد، سر درد، حالت تهوع و استفراغ

 

 

توصیه های ایمنی: 

* اگر در خانه پیاز قرمز دارید، یا قصد خرید آن را دارید، برچسب روی محصول را بررسی نمایید تا از محل کشت پیاز اطمینان حاصل شود. 

* اگر محصول از آمریکا وارد شده، از مصرف و خرید آن خودداری نموده و دست هایتان را پس از تماس با پیازها یا بسته بندی آن بشویید.

* اگر پیازها فاقد برچسب می باشند، از مصرف و خرید آنها خودداری نمایید. 

* اگر از وارداتی نبودن پیاز قرمز استفاده شده در ساندویچ یا غذاهای آماده مطمئن نیستید، آن را مصرف ننمایید. 

* محل نگهداری پیازها را شستشو و ضدعفونی نمایید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید