علم و دانش

شگفتی پزشکان از تولد نوزاد 14 پوند و 13 اونسی در تگزاس

علی جیمز مدلاک، 12 دسامبر 2018 در آرلینگتون – تگزاس با عمل سزارین به دنیا آمد. وزن او در هنگام تولد معادل وزن دو کودک و قد او بلندتر از 21.5 اینچ بود. این در حالیست که اکثر کودکان با وزن بین 6 تا 8 پوند و قد زیر 21 اینچ به دنیا می آیند.

پزشکانی که جیمز را به دنیا آوردند، طی 30 سال گذشته هرگز چنین نوزاد درشتی را مشاهده نکرده بودند. علی پس از تولد به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد، زیرا میزان قند خون او به شدت پایین بود و به سختی نفس می کشید. اما پس از یک هفته والدین او یعنی جنیفر و اریک موفق شدند پسرشان را به خانه ببرند تا با خواهر 2 ساله اش آنابل آشنا شود. جالب اینکه آنابل نیز در هنگام تولد 9 پوند وزن داشت. اما والدین علی هرگز انتظار تولد فرزند 14 پوند و 13 اونسی را نداشتند.

درشت ترین نوزاد جهان در سال 1879 در اوهایو به دنیا آمد. وزن او در بدو تولد 23 پوند بود. متاسفانه این نوزاد پسر 11 ساعت بعد درگذشت.

درشت بودن نوزاد در هنگام تولد، معمولا نشان دهنده ابتلای مادر به دیابت می باشد. پزشکان بلافاصله پس از به دنیا آمدن علی جیمز، میزان قند خون موجود در بدن مادر و کودک را اندازه گرفته و آنها را مورد معاینه کامل قرار دادند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *