صفحه اصلی / ورزش / غیر فوتبال / شکست مایکل فلپس از کوسه سفید و کلاهی که بر سر بینندگان رفت!  

شکست مایکل فلپس از کوسه سفید و کلاهی که بر سر بینندگان رفت!  

از مدت ها قبل، درباره مسابقه استثنایی شنا بین رکورددار المپیک و کوسه سفید، سلطان اقیانوس ها تبلیغ شد تا مردم با اشتیاق و هیجان در انتظار فرا رسیدن روز موعود یعنی 23 جولای بنشینند. این مسابقه استثنایی، 23 جولای به صورت انحصاری از کانال Discovery پخش شد.

سریعترین شناگر جهان، برای این رقابت 100 متری در آب های سرد  خلیج Mossel (آفریقای جنوبی)، کفش مخصوص که شبیه باله کوسه بود را بر پاهایش بست، تا به اصطلاح در شرایط مساوی با رقیب قرار بگیرد.

علاقمندان برنامه Shark Week، به طور هدفمند به تماشای مسابقه تحریک و تشویق شدند. اما هنگامی که مشخص شد فلپس در واقع در کنار یک کوسه واقعی مسابقه نخواهد داد و حریف اش کامپیوتری است، ناامید شده و سیل پیام های اعتراضی خود را روانه رسانه های اجتماعی کردند. با اینکه مشخص بود هیچ آدم عاقلی فلپس و کوسه واقعی را در کنار یکدیگر قرار نخواهد داد، اما بسیاری از بینندگان واقعا باور کرده بودند که برنده 28 مدال المپیک در کنار یک کوسه واقعی مسابقه خواهد داد. یکی از بینندگان خشمگین برنامه گفت: برنده واقعی کسی است که یک ساعت از عمرش را پای تماشای این نمایش تلف نکرد!

تهیه کنندگان برنامه، قبل از به اصطلاح مسابقه، از شنای یک کوسه سفید در آب های منطقه فیلمبرداری کرده و سرعت شنای حیوان در مسافت 100 متر را ثبت کردند. سپس با استفاده از تکنولوژی CGI اینطور وانمود کردند که کوسه و فلپس در کنار یکدیگر شنا می کنند. همانطور که بسیاری انتظار داشتند، فلپس در این مسابقه از سلطان بلامنازع اقیانوس شکست خورد.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *