اخباراخبار کانادا

شکست داگ فورد؛ حکم قاضی انتاریویی به نفع تسلا در جدال حقوقی با دولت

تورنتو- تسلا به یک پیروزی حقوقی در انتاریو دست یافت. فردریک ال مایرز، قاضی دادگاه عالی انتاریو، تصریح  کرد که تصمیم دولت استانی برای محروم کردن تسلا از یک مهلت زمانی برای لغو برنامه تخفیف خرید وسیله نقلیه الکتریکی، خودسرانه بوده و به تسلا آسیب رسانده است.

تسلا شکایت خود بر علیه دولت محافظه کار انتاریو را پس از اینکه دولت اعلام کرد rebate یا تخفیف ویژه 14 هزار دلاری خرید اتومبیل الکتریکی را لغو می کند، به جریان انداخت. دولت محافظه کار اعلام کرد که اتومبیل هایی که ظرف مدت 60 روز از طریق نمایندگی خریداری شده و یا تحویل داده شوند، کماکان مشمول تخفیف ویژه خواهند بود.

قاضی مایرز گفت که دولت با تاکید بر اتومبیل هایی که از طریق نمایندگی خریداری شده اند، قصد حذف تسلا از تخفیف را داشت و وقتی متوجه شد که تسلا نیز اتومبیل هایش را از طریق نمایندگی اش فروخته، اصرار کرد که تنها نمایندگی های مجاز (فرنچایز) مشمول تخفیف خواهند بود.

الون ماسک، مدیر عامل تسلا بارها از مدل <فروش مستقیم به خریدار> دفاع کرده است. ماسک با انتشار پیامی در بلاگ خود نوشت: نمایندگی های مجاز انگیزه کافی برای فروش اتومبیل های الکتریکی را ندارند. شرکت باید مکان های فروش خود را در مناطقی که می تواند مشتریان بالقوه را به خود جذب کند، تاسیس کند.

دولت محافظه کار انتاریو می گوید که با هدف حمایت از نمایندگی های کوچک و متوسط، شرط فرنچایز بودن نمایندگی را برای برخورداری از مهلت زمانی تعیین شده، تعیین کرده است. تسلا نیز در دفاع از خود مدعی شد که بسیاری از نمایندگی های مجاز در انتاریو متعلق به شرکت های بزرگ و صاحب فرنچایزهای متعدد می باشند.

تسلا سه مدل اتومبیل برقی گرانقیمت تولید می کند که تنها Model 3 آن مشمول تخفیف یا rebate بود. این تخفیف برخلاف ادعاهای داگ فورد در کمپین انتخاباتی  تنها شامل اتومبیل های برقی زیر 75 هزار دلار بود و نه اتومبیل های 80 هزار یا 100 هزار دلاری!

تسلا، هنگامی که محافظه کاران دستور لغو rebate را صادر کردند، حدود 600 اتومبیل Model 3 چهل و شش هزار دلاری را سفارش گرفته بود.

دولت داگ فورد به سایر نمایندگی های فروش اتومبیل های برقی دو ماه وقت داد تا اتومبیل های سفارش شده را از سازنده تحویل گرفته و به خریداران تحویل بدهند. اما تسلا را از این مهلت دو ماهه محروم کرد.

مسوولین تسلا از حکم دادگاه استقبال و تاکید کردند که با طرح دادخواست، خواهان رفتار عادلانه و یکسان دولت انتاریو با خریداران اتومبیل هایشان بودند.  

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0