صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / شکست تجاری فیلم Ghost in the Shell در اولین آخر هفته اکران

شکست تجاری فیلم Ghost in the Shell در اولین آخر هفته اکران

bahman-azimi-gif

از فیلم Ghost in the Shell انتظار می رفت که در اولین آخر هفته اکران، فروش بالایی داشته باشد. زیرا بر  اساس یک سریال محبوب ژاپنی ساخته شده و ستاره طراز اولی مانند اسکارلت جوهانسون در آن بازی می کند. اما اینگونه نشد و فیلمی که 110 میلیون دلار برای ساختنش هزینه شده بود، تنها 19 میلیون دلار در آمریکای شمالی فروخت.

نکته عجیب دیگر اینکه فیلم در رقابت با انیمیشن The Boos Baby و فیلم دیگری به نام Beauty and the Beast شکست خورد که سه هفته قبل از اکران اش می گذرد. این دو فیلم طی آخر هفته گذشته، به ترتیب 49 میلیون و 48 میلون دلار فروختند.

برخی از کارشناسان، استفاده از بازیگر سفیدپوستی به نام اسکارلت جوهانسون برای ایفای نقش شخصیت اصلی و البته ژاپنی فیلم به نام موتوکو کاساناگی را علت عدم استقبال تماشاگران از آن می دانند.

این اولین فیلمی نیست که از یک بازیگر سفیدپوست برای ایفای نقش شخصیت آسیایی استفاده می کند و مسلما آخرین آنها نیز نخواهد بود. فیلم جدید Netflix به نام Death Note   نیز که  بر اساس سریال ابرقهرمانانه ژاپنی است، نه تنها به استفاده از بازیگران سفیدپوست به جای آسیایی ها متهم شده بلکه با اتهام غربی جلوه دادن شخصیت های آن، مورد انتقاد قرار گرفته است. به همین دلیل کمپینی برای تحریم این فیلم به راه افتاده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *