اخباراخبار کانادا

شکایت زن مسلمان به پلیس پس از دریافت نامه توهین آمیز

لاوال/مونترال- نامه ای بدون امضاء هفته گذشته در صندوق پستی زن مسلمانی به نام دانا، انداخته شد. در بخشی از این نامه آمده است: به چه جرات به دخترانت اجازه می دهی حجاب داشته باشند. شرم بر تو! تو در کبک هستی. شرم بر امامان مردتان. ما حجاب اسلامی نمی خواهیم. شستشوی مغزی محکوم است. فهمیدی؟! 

دانا در شهر لاوال (حومه مونترال) زندگی می کند. او متولد مصر است ولی اکثر سال های عمرش را در کانادا سپری کرده است و خود را یک کانادایی می داند. اما حداقل یکی از همسایگانش با این واقعیت که دانا و دو دختر نوجوانش محجبه هستند، کنار نیامده است. 

دانا می گوید: وقتی اولین بار نامه را دیدیم، شوکه شدم. عصبانی بودم. به من توهین شده بود. اما بعد غمگین شدم… دخترانم از وجود نامه بی خبر هستند و نمی خواهم که آن را ببینند. حالا هر بار که از منزل خارج می شوند، مراقب هستم که کسی به آنها توهین نکند یا نزدیک نشود. نمی خواهم آنها قربانی نفرت بشوند. این کانادایی نیست که در آن بزرگ شده ام. 

دانا شکایت خود را نزد پلیس لاوال به جریان انداخته است. با اینکه پلیس نامه را ناشی از نفرت تلقی کرده است، اما در آن دانا و خانواده اش تهدید جانی نشده اند. فاقد نام و امضاء بودن نامه، شناسایی ارسال کننده را غیرممکن می کند. 

از زمان تصویب قانون ممنوعیت استفاده از نمادهای مذهبی توسط کارکنان دولت در کبک، شمار حملات ناشی از نفرت بخصوص بر علیه زنان محجبه بیشتر شده است.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 9
  • 0