صفحه اصلی / ورزش / غیر فوتبال / شکایت تنیس باز کانادایی ایوجین بوچارد از مقامات تنیس آمریکا

شکایت تنیس باز کانادایی ایوجین بوچارد از مقامات تنیس آمریکا

در پی شکایت ایوجین (جِنی) بوچارد، تنیس‌باز کانادایی، مجمع تنیس ایالات متحده (USTA) محکوم به پرداخت غرامتی سنگین به این ورزشکار شده است. خانم بوچارد، پس از حادثه‌ای که در جریان مسابقات Grand Slam در پاییز سال 2015 برایش اتفاق افتاد، از برگزارکنندگان مسابقات شکایت کرد. او در این حادثه، پس از ورود به رختکن تاریک در پایان راند سوم، به خاطر لیز بودن زمین، پایش سر خورد و به زمین افتاد. در این حادثه، جنی، دچار جراحت و شکستگی در ناحیه‌ بازو و سر گردید و به سفارش پزشک، مجبور شد مسابقات را نیمه‌کاره رها کند.

خانم بوچارد که پس از برد سه راند، مسابقه را ترک کرد، در آن زمان در میان تنیس‌بازان جهان، در جایگاه بیست ‌و پنجم بود. یک سال پیش از آن، در سال 2014، او تا جایگاه ششم جهان صعود کرده بود و در مسابقات ویمبلدون خوش درخشید. پس از حادثه اما، او مدتی ست در تقلای بازگشت به جایگاهش است و اکنون نامش حتی در لیست 100 تنیس‌باز مطرح دنیا وجود ندارد.

وکیل او، دنیس مورِلی در گفتگو با خبرگزاری Press Association گفت: ما از رای دادگاه بسیار خشنود هستیم، گر چه انتظار هم داشتیم که رای به نفع ما داده شود. USTA برای دو سال و نیم از پذیرش مسئولیت برای جراحاتی که به بدن جنی وارد شده‌ بود، امتناع می‌کرد.

رای قطعی دادگاه نیویورک بر این است که USTA به میزان 75 درصد و خانم بوچارد 25 درصد مسئولیت این حادثه را برعهده دارند. این بدین معنی‌ست که برگزارکنندگان مسابقات باید سه‌ چهارم غرامت کل را که دادگاه تامین می‌کند بپردازند. فاز نهایی دادگاه البته، روز جمعه شروع خواهد شد.

وکلای مجمع تنیس آمریکا گفته‌اند خانم بوچارد باید می‌دانسته که بدون حضور پرسنل مسابقات یا مربی‌اش نباید به رختکن برود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *