فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

شکایت از کیم کارداشیان برای استفاده از ایموجی

یکی از گسترش‌دهنده‌های شبکه‌های اجتماعی، از کیم کارداشیان و کمپانی او Kimsaprincess Inc. به خاطر به کارگیری یک سری ایموجی (صورتک پیامکی) و سایر عکس‌ها از رئالیتی شوی خودش، شکایت کرده است. این شخص، در شکایتنامه‌اش که به دادگاه فدرال ایالت اوکلاهما ارائه شده، ادعا می‌کند که او و دو نفر دیگر، در آفرینش این گروه از ایموجی‌ها  – که کیموجی نام گرفته‌اند- با کارداشیان همکاری کرده‌اند. این گروه می‌گویند که کارداشیان سپس با این ایموجی‌ها از قرارداد خارج شده و هرگز سود را با آنها قسمت نکرده است.

آقای دیوید لیبنسون در گفتگو با Washington Post دراین مورد می‌گوید: <ما اکنون و به خاطر این رویداد، تقاضای مبلغی را برای جبران خسارات کرده‌ایم. او (کارداشیان) از فروش این ایموجی‌ها و عکس‌ها درآمدی قابل توجه کسب کرده است و ما هر روز اثری از این‌ها را در اینترنت می‌بینیم>.

آقای لیبنسون و دیگر شاکیان، نارایان شانکار و دانیل رایس، در سال 2014 کمپانی خود App Social را بنیان گذاشتند، که در جهت تولید اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی کار می‌کند. یکی از اپلیکیشن‌های آنها که CensorGram نام داشت، به کاربران اینستاگرام کمک می‌کرد تا اکانت‌های خود را در برابر آزار آنلاین، اسپم و غیره محافظت کنند. نام این اپلیکیشن، سپس به CensorOut تغییر یافت.

کارداشیان از این اپلیکیشن خوشش آمد و تصمیم به سرمایه‌گذاری در شرکت گرفت. آنها سپس در مورد ساختن یک گروه ایموجی با استفاده از تصاویر خانواده‌ کارداشیان در شوی رئالیتی این خانواده، گفتگو و توافق کردند. کارداشیان سپس از عنوان Kimoji برای این ایموجی‌ها استفاده کرد و کاربرد آنها را با چاپ بر روی حوله‌ حمام، تیشرت و غیره، گسترش داد.

سپس گروه تصمیم گرفت تا سود مالی این محصول بین دو طرف، تقسیم شود؛ به این صورت که 60 درصد به لیبنسون و همکارانش برسد و 40 درصد نیز به کیم کارداشیان تعلق بگیرد. اما در 2014 این چهره‌ تلویزیونی قرارداد را به صورت یکطرفه لغو کرد.

کیم کارداشیان تا این لحظه، از اظهارنظر در این مورد، خودداری کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان