اخباراخبار کانادا

شکایت آکواریوم ونکوور از شهرداری به دلیل ممنوعیت نگهداری از نهنگ و دلفین

bahman-azimi-gif

ونکوور- مسوولین آکواریوم ونکوور با این استدلال که ممنوعیت نگهداری و به نمایش گذاشتن نهنگ و دلفین جدید در آکواریوم سبب کاهش قابل توجه تعداد مراجعه کنندگان و ضرر و زیان چند میلیون دلاری شده است، از شهرداری و سازمان پارک های ونکوور شکایت کردند.

سازمان پارک های ونکوور در ماه مه 2017، با 6 رای موافق و 1 رای مخالف، نگهداری نهنگ ها و دلفین ها در اسارت را ممنوع اعلام کرد. قانون مورد اشاره بلافاصله به اجرا گذاشته شد و امکان جایگزین کردن حیوانات دیگر در آکواریوم ونکوور را از مدیران آن سلب کرد.

در شکایتی که 14 ماه مه 2019 به دیوان عالی بریتیش کلمبیا ارائه شده است، به کاهش قابل توجه تعداد مراجعه کنندگان طی دو سال گذشته و همچنین ضرر و زیان 4 میلیون دلاری اشاره شده است. تعداد بازدیدکنندگان از آکواریوم در سال های 2017 و 2018 در مقایسه با سال 2016 حدود 13 درصد کاهش داشت.

لازم به ذکر است که آکواریوم هم اکنون دارای یک دلفین سفید اقیانوس آرام است که نام هلن برایش انتخاب شده است. مسوولین آکواریوم این دلفین را چند سال قبل، نجات داده و به آکواریوم منتقل کردند.

آکواریوم در سال 1999 صاحب 5 بلوگا، یک نهنگ قاتل و یک دلفین سفید اقیانوس آرام و در سال 2011 صاحب 4 بلوگا، 3 نهنگ سفید اقیانوس آرام و یک گرازماهی بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0