صفحه اصلی / اخبار / شکار خرس گریزلی در بریتیش کلمبیا ممنوع شد

شکار خرس گریزلی در بریتیش کلمبیا ممنوع شد

behzad-azizi

بریتیش کلمبیا- خبر ممنوع شدن شکار خرس گریزلی در بریتیش کلمبیا، حامیان محیط زیست و حیات وحش را خوشحال و از سوی دیگر راهنماهای محلی و ارائه کنندگان تورهای شکار را ناراضی کرده است. آنان می گویند که ممنوعیت شکار خرس گریزلی، به کسب و کار آنها صدمه خواهد زد.

داگ دونالدسون، از وزرای دولت نیودموکرات بریتیش کلمبیا، ضمن اعلام این خبر تاکید کرد که به استثنای اقوام نخستین که به منظور تامین غذا شکار می کنند، افراد دیگر از شکار این حیوان منع شده اند.

لازم به ذکر است که فصل شکار بهاره قرار بود از آوریل سال آینده آغاز شود، اما ممنوعیت شکار خرس برای شکارچیان ساکن بریتیش کلمبیا و شکارچیان خارجی بلافاصله به اجرا گذاشته شده است. در حال حاضر، تعداد خرس های گریزلی ساکن بریتیش کلمبیا 15 هزار برآورد می شود.

دولت بریتیش کلمبیا، آگوست گذشته، شکار تفریحی در این استان را ممنوع اعلام کرد. از 300 خرس شکار شده در سال، 250 خرس توسط شکارچیان غیر اقوام نخستین شکار می شوند.

بد نیست بدانید که حزب لیبرال بریتیش کلمبیا (مخالف دولت نیودموکرات) با این تصمیم دولت مخالفت کرده و آن را اقدام سیاسی حساب شده جهت جلب نظر گروه های آمریکایی حامی محیط زیست تلقی کردند.

اسکات الیس، مدیر اجرایی Guide Outfitters Association بریتیش کلمبیا نیز، این تصمیم را برای شکارچیان و صنعت <راهنمای تورهای محلی> زیان آور توصیف کرد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *