صفحه اصلی / اخبار / شوک صاحب ملک از افزایش صد درصدی مالیات بر ملک طی یک سال

شوک صاحب ملک از افزایش صد درصدی مالیات بر ملک طی یک سال

banner-niazmandiha2

تورنتو- صورتحساب مالیاتی یک ساختمان 3 طبقه در داون تاون از 22 هزار دلار برای سال 2016 به 42 هزار دلار برای سال 2017 افزایش پیدا کرد. صاحبان املاک مسکونی و تجاری در تورنتو انتظار افزایش سالانه مالیات بر ملک شان را دارند ولی نه افزایش 100 درصد. بنابراین می توانید بهت جک پراتاس از دیدن صورتحساب مالیاتی سال 2017 برای چند ساختمان متعلق به وی در خیابان یانگ، را درک کنید.

پدر و عموی پراتاس، در سال های 1960 پنج ساختمان را در محدوده خیابان های یانگ و ولسلی خریداری کردند. مالیات بر ملک 4 ساختمان از 5 ساختمان از سال 2016 به این سو 2 برابر شده است.

مالیات بر ملک ساختمان 3 طبقه آنها واقع در شماره 547 خیابان یانگ از حدود 22 هزار دلار در سال 2016 به 42 هزار دلار افزایش داشت. مالیات ساختمان بزرگتر که درست در کنار این ساختمان واقع شده از 40 هزار دلار به 80 هزار دلار افزایش یافت.

این ساختمان ها عمدتا به صاحبان بیزنس های شخصی کوچک اجاره داده شده اند. مسلما این افزایش چند هزار دلاری با افزایش اجاره بها از مستاجران گرفته خواهد شد. پراتاس می گوید: نمی دانم چطور می خواهید اختلاف 20 هزار دلاری یا 40 هزار دلاری را از مستاجر بگیرید؟ هیچ کس قادر به پرداخت چنین اجاره سنگینی نخواهد بود.  این کار فقط باعث بسته شدن بیزنس های کوچک می شود.

با بسته شدن فروشگاه های مستقل و کوچک چهره محله های شهر تغییر کرده و صاحبان ملک مجبور می شوند برای تامین درآمد، ملک را به فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ اجاره بدهند. در این صورت در خیابان ها کسب و کاری جز  Shoppers Drug Mart ، Rexalls و بانک نخواهیم دید.

یکی از علت های افزایش مالیات بر ملک، رونق بی سابقه بازار مسکن تورنتو طی یک سال گذشته می باشد. در تورنتو، مالیات بر یک ملک تجاری بر اساس ارزش فعلی ساختمان تعیین شده و سپس در 2.5 درصد ضرب می شود. هنگامی که خانه های اطراف ده ها هزار دلار بالاتر از قیمت درخواستی به فروش می رسند، ارزش همه املاک در منطقه افزایش می یابد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *