صفحه اصلی / اخبار / شوک جامعه پزشکی تورنتو از قتل پزشک به دست همسر جراحش

شوک جامعه پزشکی تورنتو از قتل پزشک به دست همسر جراحش

زندگی این زوج پزشک، یک زندگی شاد و موفق به نظر می رسید. محمد شمجی 40 ساله، جراح مغز و اعصاب و همسرش النا فریک شمجی 40  ساله پزشک خانواده و فعال سیاسی بود. آنها سه فرزند و خانه ای زیبا در نورت یورک داشتند و صفحات فیس بوک شان با عکس های خانوادگی پر بود.

اما پنجشنبه گذشته، پس از پیدا شدن جسد النا در نزدیکی Kleinburg انتاریو، محمد شمجی به اتهام قتل عمد همسرش بازداشت شده و سرپرستی سه فرزندشان به مادر دکتر النا سپرده شده است. پزشکی قانونی علت مرگ النا را وارد شدن ضربه با شیء سخت و خفگی تشخیص داده است.

 

kd

 

 

این واقعه تلخ، جامعه پزشکی تورنتو را شوکه کرده است. لری ارلیک، از پزشکان بیمارستان عمومی اسکاربورو (محل کار دکتر النا فریک شمجی) در مورد وی گفت: می دانستم که النا بر خلاف شخصیت مثبت اش در زندگی خصوصی مشکلات زیادی داشت و به تازگی از همسرش تقاضای طلاق کرده بود. او با من از بسیاری از مشکلاتش حرف زده بود. مایل نیستم در این باره زیاد صحبت کنم. مسائلی وجود داشت… ولی هیچکس انتظار چنین اتفاقی را نداشت.

دکتر محمد شمجی، جمعه گذشته در کافه ای در میسی ساگا بازداشت و برای تفهیم اتهام در دادگاه حاضر شد. همکاران دکتر محمد شمجی وی را مردی مهربان و جراحی مجرب توصیف می کنند.

گروهی از پزشکان و همکاران مقتول، با افتتاح حساب در GoFundMe   برای جمع آوری اعانه برای سه فرزند دکتر النا اقدام کرده اند.  دکتر دیزی فانگ، گفت: می خواهیم به یاد او و همه زنانی که قربانی خشونت خانگی می شوند، کاری انجام داده باشیم. ما از شنیدن خبر این واقعه هولناک شوکه و اندوهگین شده و با مادر و سه فرزند زیبای قربانی ابراز همدردی می کنیم.


5 نظرات

  1. این زنها پاشون میرسه خارج هر کثافتکاری ای میکنن. معلوم نیست زنه چکار کرده که این دکتر مهربون را جون به لب کرده. امیدوارم دکتر شمجی مهربون هرچه زودتر آزاد بشه. من به ایشون ارادت خاصی دارم.

  2. ما در جایگاهی نیستیم که قضاوت کنیم اما ماجرا هرچه بوده هیچ کس دوست نداره خانواده اش دچار چنین بحرانی بشه. برای فرزندانشون آرزوی آرامش و شادی کنیم.هرچند آرزویی محال به نظر میاد

  3. ببخشید ایشان همسرشون خارجی بوده اند پس پاشون به خارج نرسیده که هرکاری بکنن
    اقای دکتر جراح مهربون شما را هم قضاوت نمی کنیم بهرحال مشخصه که تعادل از دست داده شده و از دست دادن تعادل هم بیخودی نیست حتما تحریک شده ان اما هر چه هست قتل قتله

  4. salam lotfan befarmaid chegune matalebe ruznameh shoma ra email konam be dustanam chonke shoma faght raahi ra baraye yek emaile sadeh dar zire maghalat nadari .I am not member of :face ook -Google Linkes and others just an email address and that is it. thanks if you answer me please thank you
    Goli

  5. چه زود هم برچسب خشونت خانگی میزنند. عجب گیری افتادیم. اینا فکر میکنن مردای ایرانی همیشه در حال زدن همسراشون هستن. این خانمایی که میان خارج و بر علیه مردهای ایرانی حرف میزنن آیا این موارد برای برادر و پدرشون هم صدق میکنه؟ تا جرمی ثابت نشده نباید اظهار نظر کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *