اخباراخبار کانادا

شهردار و افسر سلامت تورنتو خواستار اجباری شدن استفاده از ماسک شدند

به گزارش سی بی سی نیوز، شهردار و افسر سلامت تورنتو خواستار اجباری شدن استفاده از ماسک در فضاهای بسته شدند. جان توری، شهردار، در کنفرانس خبری صبح امروز این قانون را برای بازگشایی ایمن  شهر لازم دانست و گفت: این کار برای احترام و محافظت از یکدیگر است. وی افزود: ما دوست داریم شاهد حضور هر چه بیشتر مردم در فروشگاه ها و سر کارهایشان باشیم تا هرچه زودتر به رونق اقتصادی و روال عادی زندگی نزدیک شویم.

پیشنهاد اجباری شدن ماسک در گزارش افسر سلامت تورنتو، دکتر ایلین دو ویلا، مطرح شده و قرار است فردا در شورای شهر تورنتو درباره آن تصمیم گیری شود. توری ابراز امیدواری کرد شورا موقتا این قانون را لازم الاجرا اعلام کند. در صورت موافقت با این پیشنهاد، از هفته آینده، و تقریبا همزمان با اجباری شدن استفاده از ماسک در وسایل حمل و نقل عمومی، در سایر فضاهای سرپوشیده عمومی نیز باید از ماسک استفاده کرد. البته کودکان و کسانی که به دلایل پزشکی قادر به استفاده از ماسک نباشند، از این قانون مستثنی خواهند بود. 

گفته می شود استفاده دائم از ماسک در کنترل شیوع بیماری موثر است و اجباری شدن آن، افراد بیشتری را وادار به رعایت این توصیه بهداشتی می کند. این پیشنهاد، در صورت تصویب، حداقل تا سپتامبر لازم الاجرا خواهد بود، تا در جلسه بعدی شورا، در صورت لزوم تمدید شود. 

توری گفت: در مبارزه با پاندمی کووید-19 اکنون در مرحله حساسی قرار داریم و باید هر کاری که می توانیم، برای جلوگیری از اوج گرفتن مجدد بیماری انجام دهیم. 

این پیشنهاد در حالی مطرح می شود که روز گذشته درخواست شهرداری های محدوده تورنتوی بزرگ و همیلتون برای اجباری شدن استفاده از ماسک در سراسر انتاریو از سوی دولت استانی رد شد.  داگ فورد بارها اعلام کرده اجرای چنین قانونی را غیر ممکن می داند و در عوض به تشخیص و صلاحدید مردم اعتماد می کند. دولت استانی به جای الزامی کردن استفاده از ماسک، مکررا مردم را به پوشانیدن صورت در فضاهای سرپوشیده تشویق کرده است. همچنین شهردارهای دو منطقه برمتون و میسی ساگا نیز در کنفرانس های خبری امروز خود اقداماتی مشابه تورنتو را اعلام کردند. 

 

 

توری اضافه کرد قرار نیست برخورد تندی با خاطیان صورت بگیرد و این قانون صرفا برای یادآوری کار درست به شهروندان است. او همچنین تعداد کسانی را که با پوشیدن ماسک مخالف باشند، بسیار بسیار اندک خواند. 

تا امروز، دوشنبه، در مجموع 14270 مورد ابتلا و 1090 جانباخته در تورنتو گزارش شده است.  

در شهر کینگستون، به دنبال شیوع بیماری در یک سالن خدمات ناخن، استفاده از ماسک برای کارکنان و مشتریان بسیاری از فروشگاه ها و در اکثر فضاهای عمومی سرپوشیده اجباری اعلام شده است.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید