Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / مقالات / شهردار مسلمان لندن؛ مخالف ترامپ و موافق گردن‌زدن همجنسگرایان

شهردار مسلمان لندن؛ مخالف ترامپ و موافق گردن‌زدن همجنسگرایان

<صادق امان خان> که بیشتر او را به شکل کوتاه شده‌ <صادق خان> می‌شناسند، اکنون 48 سال دارد و در سال 2016 به عنوان شهردار شهر <لندن> انتخاب شد.

اما این شهردار مسلمان، که از پدر و مادری پاکستانی زاده شده، در آستانه‌ دیدار با پادشاه دیکتاتور، اسلامگرا و ضدهمجنسگرایان قطر، تصمیم گرفته سکوت اختیار کند. <صادق خان> ظاهرا از سفر امیر <قطر> که دستور گردن زدن همجنسگرایان را صادر می‌کند، به انگلستان استقبال کرده ولی با دیدار <دونالد ترامپ> رئیس‌جمهور ایالات متحده، که از منتقدین اسلام است، مخالف است. این شهردار مسلمان، مدتی است که بر علیه رئیس‌جمهور آمریکا حرف می‌زند و تبلیغات منفی می‌کند. شاید او باید به جای حمله به یکی از رهبران جهان، کار خودش را به درستی انجام دهد. به گزارش رسانه‌های بریتانیایی، <لندن> اکنون از لحاظ امنیت اجتماعی از <نیویورک> هم خطرناک‌تر شده است. آمارهای منتشر شده‌ دولت انگلستان، نشان می‌دهد که در سال گذشته، میزان جرم و جنایت در سراسر کشورهای اتحادیه‌ بریتانیا (UK)، به میزان 13 درصد افزایش داشته است. بسیاری از این افزایش، مربوط به هرج و مرجی است که در شهر <لندن> اتفاق می‌افتد. بر اساس این آمارها، بیشترین جرایمی که در سطح کشورهای اتحادیه بریتانیا (UK) رخ می‌دهند شامل تجاوز، دزدی، اسیدپاشی، قتل‌های خانوادگی و حمله‌های خیابانی می‌شوند و میزان تمام این جرایم، به طرز قابل توجهی، افزایش داشته است. در این شرایط، و در حالی که <لندن> به پایتخت جرم و جنایت در قاره‌ اروپا تبدیل شده است، شهردار مسلمان آن، به جای انجام وظایفش و ایجاد امنیت در شهر، از <دونالد ترامپ> انتقاد می‌کند.

در دنیای غرب، لیبرال‌ها و گروه‌های چپگرا، معمولا برای مقابله و انتقاد از افرادی که از دین اسلام و پیروان آن انتقاد می‌کنند، از واژه‌ من‌درآوردی Islamophobia یا <اسلام‌هراسی> استفاده می‌کنند. این گروه‌های سیاسی، قصد دارند با استفاده از این واژه، منتقدین از اسلام را <نژادپرست> جلوه دهند. در تمام این سال‌ها، تروریست‌ها در سراسر دنیا و در هنگام حملات شان از نام <الله> خدای مسلمانان، استفاده کرده‌ و می‌کنند. بسیاری از این‌ها، خشونت و جنایات خود را با استفاده از بخشی از سوره‌ها و آیه‌های قرآن توجیه می‌کنند. و باز هم تاکید می‌شود: واژه‌ Islamophobia یا <اسلام‌هراسی>، یک واژه‌ اختراعی توسط چپگرایان است تا به وسیله‌ آن، بتوانند تمام صداهای معترض و منتقد بر اسلام را خفه کنند. اما این لیبرال‌ها، این نکته را نادیده می‌گیرند که <اسلام>، یک ایدئولوژی است و انتقاد از آن، هیچ ارتباطی به نژاد و نژادپرستی ندارد.

واژه‌ Islamophobia یکی از واژه‌هایی است که در همین سال‌های اخیر اختراع شد تا از برقراری هرگونه مناظره‌ای درباره‌ مشکلاتی که افراط‌ گرایی اسلامی، برای زندگی و دنیای مدرن ایجاد کرده، جلوگیری کند. اما نیت اصلی این بود که از احساس شرمساری که پس از استقلال کشورهای استعمارشده توسط دولت های اروپایی و آمریکا، ذهن، جان و زندگی مردم این کشورها را پر کرده، سوءاستفاده بشود. این گروه های چپگرا، با به کار گرفتن این حس شرمندگی، سپس تلاش می‌کنند که یک سری اعتقادات ویژه‌ مذهبی را – که در اینجا منظور اسلام است– از هرگونه انتقاد، تحلیل و بررسی، مصون نگاه دارند. واژه‌ مذکور به یک واژه‌ کلیدی و یک زنگ اخطار تبدیل شده که به محض آن که پرسش و انتقادی در مورد اسلام، انجام گیرد – گرچه آن پرسش به جا و آن انتقاد، صحیح باشد– زنگ به صدا در می‌آید و منتقد را محکوم می‌کند. باز تاکید می‌کنیم: اسلام یک نژاد نیست، بلکه یک مذهب است.

اما مدتیست که در کشورهای غربی، تلاشهایی در پشت پرده انجام می گیرد تا قانون <کفرگویی> بر اساس شریعت اسلام، به قوانین کیفری افزوده شود و به این وسیله، با انتقاد از اسلام برخورد قانونی شود. این تلاش‌ها زمانی آغاز شدند که <عربستان سعودی> و برخی کشورهای مسلمان دیگر، تلاش کردند در سازمان ملل متحد توافقنامه‌ای را تصویب کنند که انتقاد از اسلام در کشورهای غربی را، جرم محسوب کند.

پارلمان کانادا نیز برای آماده شدن برای قانون <مبارزه با کفرگویی>، یک لایحه قانونی موسوم به Motion 103 را تصویب کرد که Islamophobia یا <اسلام‌هراسی> را محکوم کرده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *