اخبارمقالاتمقالات اجتماعی

شمار زیاد دست درازی های جنسی در مدارس، و نبود خط مشی جهت مقابله 

کتیلین تیلور، آنو سینگ، و دیوید کامن – بخش خبر سی بی سی

ثبت نشدن ادعاهای دست درازی های جنسی در ادارات آموزش و پرورش استان نوفاندلند ولابرادور

بروک (در این گزارش از اسامی مستعار استفاده شده است) دختر دانش آموز کلاس نهم ساکن استیون ویل نوفاندلند ولابرادور از پسر کلاس دوازهمی مدرسه اش خوشش می آمد. شبی که با هم بیرون رفتند، پسر خودرویش را در پارکینگی پارک کرد، و دست به کارهایی زد که دخترک از آنها خرسند نبود. اما می ترسید با بروز دادن این احساسش، پسر واکنشی ناخوشایندی نشان بدهد. پسری که به او دست درازی جنسی کرد، و گلویش را به شدت فشرد.

9 درصد پسران از سوی رفقا هدف دست درازی جنسی قرار گرفته اند

در نظرسنجی اخیر سی بی سی (شبکه چندرسانه ای سراسری کانادا) که بدون پرسیدن نام مخاطبان صورت گرفت، 4 هزار دانش آموز 14 تا 21 ساله شرکت کردند. از این افراد از جمله در مورد تجربیات در پیوند با سوء استفاده جسمی و گفتاری، و دست درازی های جنسی از دوران آمادگی تا کلاس دوازدهم پرسیده شد. 15 درصد دختران گفتند، عملکردی جنسی به آنها تحمیل شده است. 9 درصد پسران هم خاطرنشان نمودند، که از سوی رفقا هدف دست درازی جنسی قرار گرفته اند.

 

 

نخستین آزار جنسی دیدن یک چهارم از دانش آموزان مورد اشاره در کلاس هفتم، و بیش از از نیمی از آنان در کلاس های هفتم تا دهم صوت گرفته است.

دست درازی جنسی به دو هممدرسه ای

در یکی از مدارس استیون ویل که محل درس خواندن افراد از دوران آمادگی تا کلاس دوازدهم است و همه دانش آموزان برای رفت وبرگشت از یک سرویس استفاده می کنند، پسری 14 ساله به دو دختر که یکی از آنها امای هشت ساله می باشد، دست درازی جنسی کرد.

ترسیده بودم

وقتی بروک قضیه را به دوستش گفت، این دوست ترغیبش کرد که آن را با مشاور مدرسه در میان بگزارد. در اینجا بود که بروک فهمید سومین دختری می باشد، که از پسر مورد اشاره شکایت کرده است. مقامات مدرسه پلیس را در جریان قراردادند. اما سرانجام پسر تنها یک مورد دست درازی جنسی را پذیرفت. او تا زمان محاکمه توانست به مدرسه ای بازگردد و از جمله سر همان کلاس هایی بنشیند، که بروک هم در آنها حاضر می شد. کاری که سبب ترس دخترک، و آشفتگی جامعه 8 هزار نفره مربوطه گردید.

مسائل در پیوند با دست درازی های جنسی باید به آگاهی والدین رسانده شوند 

ریچل مادر اما روز پس از آگاهی از دست درازی جنسی به دخترش در سرویس مدرسه، مدیر این مرکز آموزشی را در جریان قرار داد. والدین پسر هم او را از این مدرسه بیرون آوردند. این پسر در ژوئن 2018 به سه مورد دست درازی جنسی متهم شد. اما برغم این ایراد اتهام، برای والدین یادداشتی فرستاده نشد. ولی به گفته ریچل باید فرستاده می شد. 

چرا دختران دست درازی های جنسی را گزارش نمی دهند؟ 

دختران دست درازی های جنسی را گزارش نمی دهند، چون می ترسند کسی حرفشان را باور نکند. در واقعیت هم همینگونه است. همچنین از آنجاکه مثلا پسر مورد اشاره از تمامی اتهامات تبرئه شد و به همان مدرسه بازگشت، ریچل دخترش را از این مدرسه بیرون آورد تا احساس امنیت کند. 

انسان نمی تواند چیزی را که از آن آگاهی ندارد، پیگیری نماید   

مدارس نوفاندلند موظفند رفتار نامناسب دانش آموزان را مستند، و همه ماهه به اداره آموزش و پرورش نواحی مربوطه گزارش کنند. هیئت امنای مدارس هم باید از جمع آوری، تجزیه و تحلیل، و گزارش شدن این اطلاعات احراز اطمینان نمایند. به گفته مسئولان این هیئت اینگونه اطلاعات برای کمک به یافتن مواردی که باید بهتر شوند، کمک می کنند. اما در بسیاری از موارد اینگونه رفتارها مستند نشده اند. در نتیجه مسئولان مربوطه نمی توانند چیزی را که از آن آگاهی ندارند، پیگیری کنند.   

فرزند من کافی نبود

این امر در مورد دختر ریچل هم صدق می نماید. همچنین مسئولان مدرسه گفتند از آنجاکه مورد بروک منفرد است، روش پیگیری متفاوت باشد. اما والدین وی پس از کندوکاو دریافتند، که دست کم چهار ادعای دیگر نیز برعلیه همان پسر مطرح شده اند….  

نبود خطمشی جهت مقابله

مسئولان اداره آموزش و پرورش استان نوفاندلند ولابرادور می گویند دارند روی پروتکلی کار می کنند، که بنوان براساس آن ادعاهای دست درازی های جنسی را پیگیری نمود. لی مور وکیل دعاوی امور اینگونه دست درازی ها و ساکن این استان خاطرنشان می کند: همین گفته مسوولان به این معنی رسواگرانه است، که در این مورد هیچ خطمشیی وجود ندارد. 

دست درازی جنسی اغلب در رده فلدری قرار می گیرد 

بررسی خطمشی های در پیوند با پیشگری های مربوطه در استان های مختلف نشان می دهد، که در بسیاری از مناطق آموزش و پرورش دست درازی جنسی اغلب با شکل های دیگر فلدری رده بندی می شود. یعنی در کنار خلاف هایی مانند خشونت های جسمی و تخریب اموال عمومی قرار می گیرد. اما کارشناسان براین باورند که دست درازی جنسی به نوعی با سایر خشونت ها تفاوت دارد، و بنابراین مستلزم برخورد متفاوت هم هست.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان