اخباراخبار کانادا

شرکت فایزر تحویل آزمایشی واکسن کووید در چهار ایالت آمریکا را آغاز کرد

 

 

آمریکا- به نقل از گاردین، شرکت داروسازی Pfizer با هدف شناسایی چالش های توزیع و ذخیره سازی واکسن، تحویل آزمایشی واکسن COVID-19 خود را در چهار ایالت آمریکا آغاز کرده است. 

شرکت داروسازی آمریکایی اعلام کرد که ایالت های رُد آیلند، تگزاس، نیومکزیکو و تنسی را به دلیل تفاوت در مساحت، تنوع جمعیتی و زیرساخت های ایمن سازی و همچنین نیازهای ایالت به دسترسی به افراد ساکن مناطق مختلف شهری و روستایی، انتخاب کرده است. 

فایزر با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: چهار ایالت شرکت داده شده در این برنامه آزمایشی، زودتر از سایر ایالت ها، دز واکسن را دریافت نخواهند کرد و از امتیاز ویژه برخوردار نخواهند بود. امیدواریم که نتایج حاصل از این توزیع آزمایشی، الگویی برای سایر ایالات آمریکا و دولت های جهانی باشد تا برنامه موثر واکسیناسیون را به اجرا بگذارند. 

واکسن Pfizer باید در دمای 70- درجه سانتیگراد (-94 درجه فارنهایت) حمل و ذخیره شود. در حالی که استاندارد نگهداری واکسن دمای 2 تا 8 درجه سانتیگراد (36 تا 46 درجه فارنهایت) است. 

 

 

اوایل دوشنبه 16 نوامبر، شرکت رقیب یعنی Moderna Inc. گفت که واکسن آزمایشی آنها 94.5 درصد در جلوگیری از Covid-19 موثر است. واکسن Moderna نیاز به انجماد ندارد، که می تواند مزیت عمده ای نسبت به محصول Pfizer محسوب شود.

هر دو واکسن Pfizer و Moderna از فناوری جدیدی به نام پیام رسان مصنوعی RNA برای فعال سازی سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس استفاده می کنند.

کارشناسان به دلیل شرایط ذخیره سازی ویژه واکسن Pfizer، نگرانی هایی را در مورد چالش های توزیع ابراز کرده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست