اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

شرکت اسرائیلی عامل هک واتس اپ   

آمریکا- گروهی از هکرها، برنامه WhatsApp را با نرم افزار تجسسی مورد حمله قرار دادند. هکرها توانسته اند با استفاده از یک نقص بزرگ امنیتی در پیام رسان WhatsApp یک نرم افزار تجسسی را از راه دور روی تلفن ها و سایر دستگاه های الکترونیکی نصب کنند.

در پی هک شدن برنامه WhatsApp، مسوولین آن از 1.5 میلیارد کاربر خود خواستند که از نسخه جدید و آپگرید شده استفاده کنند.

نشریه Financial Times، شرکت اسرائیلی NSO Group را متهم به ساخت نرم افزار تجسسی کرده است. این شرکت خصوصی با دولت های مختلف همکاری کرده و نرم افزارهای تجسسی در اختیارشان قرار می دهد. NSO، در بیانیه ای گفت: فناوری ما فقط با هدف مبارزه با جرایم و تروریسم در اختیار سازمان های دارای مجوز دولتی گذاشته می شود. سازمان های اطلاعاتی و مجری قانون از آن برای ماموریت های امنیت عمومی کمک می گیرند.

این مکاشفه به ابهامات پیرامون دسترسی شرکت های اسرائیلی به نرم افزارهای جاسوسی که از نقص های سیستم دیجیتال برای هک گوشی های هوشمند، کنترل دوربین ها و تبدیل آنها به دستگاه های جاسوسی استفاده می کند، می افزاید.  

از نرم افزارهای جاسوسی NSO بارها برای هک تلفن های روزنامه نگاران، وکلا، مدافعان حقوق بشر و مخالفان استفاده شده است. فن آوری های ساخت شرکت تا کنون در 45 کشور جهان، از جمله 21 کشور عضو اتحادیه اروپا، مکزیک، بحرین، مراکش، عربستان و امارات مورد استفاده قرار گرفته اند.

 

 

سازمان عفو بین الملل که سال گذشته یکی از کارکنانش توسط نرم افزار تجسسی NSO مورد حمله قرار گرفت از دولت اسرائیل خواسته است تا مجوز صادرات NSO را لغو کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *