علم و دانش

شرکت اسرائیلی برای اولین بار در فضا گوشت مصنوعی تولید کرد

شرکت الف فارمز (Aleph Farms) موفق شد برای اولین بار گوشت آزمایشگاهی را در شرایط گرانش پایین در خارج از جو زمین و در ایستگاه بین المللی فضایی با موفقیت انجام بدهد. ریز گرانش به شرایطی گفته می شود که همانند بی وزنی و گرانش صفر (zero-g) است، با این تفاوت که نیروی گرانش دقیقا صفر نیست. محققان ایستگاه بین‌المللی فضایی این تکه گوشت را در بخش روسی ایستگاه و با استفاده از زیست چاپگر سه بعدی تولید کردند. 

فرایند تولید این گوشت در زمین آغاز شد. ابتدا سلول‌ های گاو به ایستگاه بین ‌المللی فضایی ارسال شد و سپس با استفاده از یک پرینتر زیستی سه بعدی این سلول‌ ها به یک تکه بافت ماهیچه‌ ای گوساله در مقیاس کوچک تبدیل شدند.

الف فارمز، با انجام این آزمایش در ایستگاه فضایی بین‌المللی پتانسیل تولید مداوم مواد غذایی برای ماموریت ‌های فضایی در آینده را آشکار کرد. نکته مهم این که این روش تولید گوشت به طور قابل توجهی از منابع طبیعی کمتری نسبت به دامداری‌های سنتی استفاده می ‌کند. دیدیه توبیا بنیانگذار و مدیرعامل شرکت الف فارمز می ‌گوید: ما در فضا 10 هزار یا 15 هزار لیتر آب برای تولید یک کیلوگرم گوشت گاو در دسترس نداریم. این آزمایش مشترک اولین گام مهم در جهت دستیابی به چشم انداز ما برای اطمینان از امنیت تامین غذایی برای نسل‌ های آینده و در عین حال حفظ منابع طبیعی است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!