اخباراخبار کانادا

شرکت اتوبوسرانی به پرداخت هفت میلیون دلار به دانش آموز ضربه مغزی محکوم شد

انتاریو- یک شرکت اتوبوسرانی که خدمات اتوبوس مدرسه را ارائه می کند، در پی آسیب مغزی دانش آموز پس از پایین پریدن از اتوبوس در حال حرکت، به پرداخت 7 میلیون دلار خسارت محکوم شد. این دختر جون 2011 طبق سنت آخرین روز مدرسه از درب خروج اضطراری اتوبوس مدرسه بیرون پرید و دچار آسیب مغزی شد. سارا لیتل در آن هنگام 13 ساله بود. 

این واقعه در آخرین روز سال تحصیلی کلاس هشتم و هنگامی که لیتل و دانش آموزان دیگر از مدرسه عازم خانه بودند رخ داد. او و خواهر دوقلویش سال ها با اتوبوس به مدرسه رفت و آمد کرده بودند و می دانستند که چگونه درب خروج اضطراری را باز کنند. 

لیتل طبق سنت رایج نزد دانش آموزان کلاس هشتم و علیرغم خطرناک بودن پریدن از اتومبیل در حال حرکت، این حرکت را انجام داد. سارا در اثر برخورد سرش با پیاده رو دچار آسیب مغزی شدید شده و قادر به زندگی به صورت مستقل نیست. 

در پایان دادگاه بدوی، لیتل 25 درصد و شرکت اتوبوسرانی که تحت نام Landmark Bus Lines فعالیت می کند، 75 درصد مقصر تشخیص داده شده و شرکت به پرداخت 7 میلیون دلار خسارت محکوم شد. شرکت اتوبوسرانی متهم شد که مسوولین مدرسه را از اقدام قبلی دانش آموزان در پریدن از اتومبیل در حال حرکت مطلع نکرده و اقدامی در جهت متوقف کردن این رفتار خطرناک انجام نداده بود.  

شرکت اتوبوسرانی با ارائه درخواست تجدید نظر به حکم صادره اعتراض کرد. اما دادگاه عالی این دادخواست را نپذیرفت.

 

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 9
  • 0