اخباراخبار کانادا

شرم آور و غیر قابل توجیه؛ آزادی متجاوز خطرناک از زندان

نووا اسکوشیا- قاضی دادگاهی که در سال 2001، ویلیام شروبسال را به اتهام تجاوز محاکمه و محکوم کرد، در هنگام صدور حکم اعلام کرد: <چنانچه شروبسال از زندان آزاد بشود، بایستی منتظر قتل، مصدومیت و آسیب روحی تعداد بیشتری از زنان باشیم.> او در واقع از سوی قاضی <مجرم خطرناک ابدی> تشخیص داده شده و امکان بازگشت به جامعه را از دست داد.

اما با گذشت 18 سال از آن زمان، علیرغم هشدارهای قربانیان، دادستان و مسوولین سازمان زندان ها، شروبسال آزاد شده و به آمریکا استرداد داده خواهد شد.

یکی از قربانیان شروبسال در گفتگو با خبرنگار National Post گفت: <می ترسم که او آزاد شود و فرصت آزار زنان دیگر را به دست بیاورد.>

پاول کارور، دادستان نووا اسکوشیا که شروبسال را به دادگاه کشاند نیز نگرانی اش را ابراز کرده و می گوید: <طی 18 سال گذشته هیچ نشانه ای از تغییر و اصلاح رفتار شروبسال مشاهده نکرده ام.>

شروبسال هم اکنون 47 ساله که نام اش را در زندان به اتان سایمون تمپلار مک لئود تغییر داده است، در سال 2012، 2014 و 2016 و همچنین 2017، درخواست آزادی مشروط را به دادگاه ارائه کرد، اما با درخواست او موافقت نشد. اما نوامبر 2018، علیرغم توصیه سازمان زندان ها، Parole Board of Canada با آزادی وی موافقت کرد.

 

 

شروبسال که در نیاگارا – نیویورک رشد کرده است، در سال 1988 به اتهام قتل مادرش با چوب بیسبال بازداشت شد. او نزد دوست دختر خود مدعی شد که قتل مادرش اتفاق مهمی نبود. شروبسال به این دلیل که مادرش ظاهرا او را مورد آزار فیزیکی و جنسی قرار داده بود، با اتهام سبک تر یعنی manslaughter  محاکمه و محکوم شد.

او در سال 1996 برای فرار از دو اتهام تجاوز، مرگ خود را جعل کرد و از مرز به کانادا فرار کرد. شروبسال در فوریه 1998 وارد فروشگاهی در هالیفکس شد و کارمند 24 ساله فروشگاه را با چوب بیسبال مورد ضرب و شتم قرار داد. شدت ضربات وارده به سر قربانی به حدی بود که پزشکان مجبور شدند جمجمه او را با 12 صفحه فلزی و 50 پیچ بازسازی کنند. او 3 ماه بعد یک زن 19 ساله را مورد حمله قرار داد و صورت اش را چندین بار به آسفالت کوبید. یک ماه بعد، با آوردن زنی به اتاق اش او را مورد آزار جنسی و خشونت فیزیکی قرار داد.

کارور با اشاره به جنایات شروبسال، آزادی او را غیرقابل توجیه می داند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *