اخباراخبار کانادا

شرم آور: انتقال قاتل توری هشت ساله از زندان به مرکز بازپروری سرخپوستان

انتاریو- حدود یک دهه از ربوده شدن توری استفورد 8 ساله از لندن – انتاریو، مورد تجاوز واقع شدن و قتل وحشیانه اش به دست تری لین مک کلینتیک و مایکل رافرتی می گذرد. محاکمه این دو مجرم خطرناک در سال 2012 با تعیین مجازات حبس ابد برای مک کلینتیک و رافرتی به پایان رسید. با اینکه رافرتی همچنان مشغول گذراندن دوران حبس در زندان می باشد، مک کلینتیک از تخفیف مجازات برخوردار شده و از زندان به اردوگاه بازپروری سرخپوستان در ساسکاچوان که با نام Healing Lodge شناخته می شود، منتقل شده است. در این مرکز، محکومین اقوام نخستین در کنار فرزندان خود زندگی کرده و آموزش های فرهنگی و معنوی می بینند. محل زندگی هر خانواده دارای دستشویی و حمام مستقل، اتاق پذیرایی، آشپزخانه و ناهارخوری است.

رادنی استفورد، پدر توری با شنیدن این خبر، پیامی را در فیسبوک منتشر کرده و از اینکه یک قاتل و متجاوز خطرناک از زندان به مرکز بازپروری بومیان منتقل شده انتقاد کرد.

مک کلینتیک مدعی شده بود که بی گناه بوده و توسط رافرتی فریب داده شد. اما رافرتی این ادعا را رد کرده است و مک کلینتیک را زنی بیمار و عاشق اعمال خشونت توصیف کرد. گویا مک کلینتیک در زندان یکی از همبندهای خود را مورد حمله قرار داده و مجروح کرده بود.

چنین محکوم خطرناکی، هم اکنون در مرکز بازپروری بومیان در بهترین شرایط زندگی می کند. لازم به ذکر است که گروهی از انتاریویی ها 2 نوامبر قصد اجتماع در برابر وزارت دادگستری را دارند و خواهان بازگرداندن مک کلینتیک به زندان می باشند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *