اخباراخبار کانادا

شرم آور؛ سالمند نود و چهار ساله اسیر اتاق آلوده به ساس در خانه سالمندان

بریتیش کلمبیا- ریتا بدفورد 94 ساله طی تعطیلات آخر سال (دسامبر 2018)، به مدت دو هفته در اتاق و بستر آلوده به ساس در خانه سالمندان Cascade در Chilliwack، گرفتار شد. 

ریتا نابینا می باشد، اما گویا به کارکنان خانه سالمندان دستور داده شده بود که ریتا را از وجود ساس در اتاق مطلع نکنند. اما یکی از کارکنان پس از مشاهده هزاران ساس در اتاق ریتا، از وضعیت اتاق و تشک عکس و ویدیو گرفت و برای دختر ریتا در اتاوا ارسال کرد. 

آن-ماری بورژون علیرغم تماشای چندین و چند باره عکس ها و ویدیو نمی توانست باور کند که در کانادا چنین اتفاقی رخ داده باشد. 

آمانی اوکلی، وکیل مستقر در تورنتو که به مدت دو دهه برای بهبود شرایط زندگی ساکنان خانه های سالمندان در کانادا تلاش کرده است، آنچه برای ریتا بدفورد رخ داد را غیرقابل قبول توصیف کرد. اوکلی هم اکنون چندین پرونده شکایت بر علیه Sienna Senior Living موسسه مالک خانه سالمندان Cascade را به جریان انداخته است. 

بورژون اولین بار 20 دسامبر 2018، توسط سرپرستار خانه سالمندان که در ایام تعطیلات جایگزین کادر ثابت آن شده بود، از وضعیت بغرنج مادرش مطلع شد. در آن هنگام به بورژون گفته شد که هم اتاقی مادرش ساس را با خود آورده بود و کارکنان مرکز یک ساس مرده را بر روی تشک ریتا پیدا کرده بودند. در حالی که روی تشک او چندین لکه خون به جا مانده و بر کف اتاق نیز لاشه حداقل 5 ساس مشاهده شده بود. مسوولین خانه سالمندان از یک شرکت دفع آفات تقاضای کمک کردند. اما تنها اتاق همجوار ریتا سم پاشی شد و فقط یک تله مورچه قرار داده شد. 

 

 

پس از دو هفته یکی از کارکنان خانه سالمندان با شکایت نزد مسوولین تقاضای کمک کرد. زیرا ریتا برای جلوگیری از منتقل شدن ساس ها به بخش های دیگر، در اتاقش زندانی شده بود. با اعتراض این کارمند و خانواده ریتا، زن سالمند به اتاقی دیگر منتقل شد.

اوکلی در دادخواست خود از موسسات Extendicare (مالک 96 خانه سالمندان)؛ Sienna (مالک 83 خانه سالمندان) و Revera (مالک 76 خانه سالمندان) در کشور نام برده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!