اخباراخبار کانادا

شرم آور؛ اعتیاد زن جوان کانادایی به متامفتامین در مرکز ترک اعتیاد

وینیپگ- استفانی سیدل می گوید اولین باری که crack cocaine مصرف کرد، در زمان اقامت در آپارتمان های River Point متعلق به بنیاد اعتیاد مانیتوبا بود. این زن هم اکنون 32 ساله می افزاید: <همه مواد استفاده می کردند. کسی نبود که این کار را نکند.> او می گوید، به جای دور نگه داشته شدن از مواد مخدر، در همان مرکز برای اولین بار متامفتامین را امتحان کرد. سیدل به همین دلیل اعتماد خود به سیستم را از دست داده است و می گوید که او در یک مرکز دولتی به اعتیاد خانمان سوز، دچار شد. سیدل می گوید: <از ماده مخدر متنفر هستم، اما آن را مصرف می کنم تا مریض نشوم.> سیدل هر یک یا دو هفته یک بار، یا بهتر بگوییم هر زمان که پول خرید مواد را داشته باشد، متامفتامین مصرف می کند.

او در ژانویه 2016 به مرکز ترک اعتیاد واقع در Magnus Avenue، که مجتمع آپارتمانی 30 واحدی متعلق به وزارت مسکن مانیتوبا و تحت مدیریت سازمان غیرانتفاعی AFM است، نقل مکان کرد. این ساختمان همجوار مرکز ترک اعتیادی است که سالانه به 2 هزار معتاد خدمات ارائه می کند.
سیدل معتقد است که اگر در یک مجتمع آپارتمانی معمولی زندگی می کرد، به متامفتامین معتاد نمی شد. او هم اکنون در منطقه ای که مملو از معتادان می باشد زندگی می کند. مادرش برای وادار کردن استفانی به بازگشت به خانه تلاش می کند، اما تلاش های او تا به این لحظه ناموفق بوده اند.

Behnam Marfou
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0