اخباراخبار کانادا

شرایط معافیت مسافران ورودی به کانادا از قانون قرنطینه اجباری 

 

کانادا- به نقل از بلاگتو: از مارچ سال جاری به این سو، مقررات قرنطینه اجباری 14 روزه برای کلیه مسافران ورودی به کشور به اجرا گذاشته شده است. دولت برای متخلفین از قانون حداکثر 750 هزار دلار جریمه و مجازات حبس در نظر گرفته است. اما علیرغم سختگیرانه بودن قانون، در شرایط خاص می توان از اجرای آن معاف شد. 

اولین و متداول ترین وضعیت مربوط به کارکنان فاقد علائم بیماری شاغل در بخش های ضروری است. این افراد ملزم به قرنطینه 14 روزه نیستند، اما بایستی در هنگام حضور در کنار دیگران از ماسک استفاده کنند و حداقل 14 روز با افراد بالای 65 سال یا افراد دارای نقص سیستم ایمنی، تماس نداشته باشند. افرادی که در این گروه قرار می گیرند شامل کارکنان شرکت های هواپیمایی (کادر پرواز)، اعضای نیروهای مسلح کانادایی یا نظامیان خارجی بازدیدکننده از کانادا به منظور کاری، رانندگان کامیون های حامل کالاهای اساسی، بیمارانی که برای معالجه پزشکی فوری به کشور وارد می شوند، کارکنان بخش مراقبت های بهداشتی و افرادی که به دلیل شغل شان بایستی مرتبا از مرز عبور کنند، می باشد.  

برخی از اعضای دولت نیز از معافیت برخوردار می باشند. از جمله دکتر ترزا تم، مقام ارشد بهداشتی و درمانی کانادا، خانم پتی هاجو وزیر بهداشت و درمان کانادا، مارکو مندیسینو وزیر مهاجرت و شهروندی، فرانسوا-فیلیپ شامپاین وزیر امور خارجه و بیل بلر وزیر امنیت عمومی. 

ولی متاسفانه، به نظر می رسد با بسیاری از کانادایی هایی که قانون را نادیده گرفته و نقض می کنند، برخورد نشده و به ندرت به دلیل آن مجازات می شوند. 

با اینکه از ماه مارچ به این سو، تقریبا 90 هزار مسافر ورودی به کانادا ردگیری شده اند، اما با این وجود هیچ کس به دلیل نقض قانون قرنطینه بازداشت نشده و تنها 42 برگ جریمه 1 هزار دلاری صادر شده است. هرچند تعداد متخلفین 622 نفر بوده است. 

 

 

داگ فورد، رئیس دولت انتاریو به ویژه  از این موضوع انتقاد کرده است. وی طی کنفرانس مطبوعاتی اخیر گفت: اگر قرار نیست متخلفین از قانون قرنطینه مجازات بشوند، چرا پلیس به خود زحمت ردگیری آن ها را می دهد؟  

لازم به ذکر است که یک زن تاجر میلیاردر از ایالات متحده، ماه گذشته مجوز ورود به کانادا بدون رعایت قانون قرنطینه را به دست آورد. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست